Seçim sonrası sürpriz görüşme - Haber 1 Anasayfa'ya git | Anasayfam yap | Sık kullanılanlara ekle | RSS

Seçim sonrası sürpriz görüşme

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül ile görüşmek için köşke çıkıyor

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün yapılan yerel seçimin ardından bugün Çankaya Köşkü'nde görüşecek. Gül'ün programına akşam saatlerinde eklenen görüşme, Ankara'da seçim sonrası sürpriz görüşme olarak algılandı.

Erdoğan'ın seçim çalışmaları nedeniyle geçen hafta Cumhurbaşkanı Gül ile haftalık olağan görüşmesi gerçekleşmedi. Gül; geçen hafta çarşamba günü Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ayrı ayrı görüştü. Gül, bu görüşmelerin ardından akşam saatlerinde İstanbul'a gitti. Gül, çarşamba günü kızı Kübra Sarımermer'in Acıbadem Kadıköy Hastanesi'nde doğum yapması nedeniyle İstanbul'a gitti. Gül, geçen çarşamba gününden seçim gününe kadar da İstanbul'da kalmayı tercih etti. Gül, dün öğlen saatlerinde İstanbul'dan dönerek, Ankara'da eşiyle birlikte oyunu kullandı. Cumhurbaşkanı'nın bugünkü programında bir görüşme öngörülmüyordu. Ancak öğleden sonra Gül ile Erdoğan, görüşme kararı aldı. Erdoğan, saat 18.00'de Çankaya Köşkü'ne çıkacak. Bugün; gün içinde kararlaştırılan görüşme, sürpriz bir görüşme olarak algılandı. 

Gül, oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, "Nasıl tecelli ederse onu yarın göreceğiz. Bunu herkes büyük bir olgunlukla ve büyük bir saygıyla karşılayacaktır. Ondan sonra artık hepimizin hemen Türkiye'nin kendi gündemine artık dönmesi gerekir. Hepimiz şunu biliyoruz ki, biraz sert bir seçim kampanyası oldu artık bunları geride bırakmak gerektiğine inanıyorum" demişti.

Gül, yarın Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Al-Ahmad Al - Jaber Al-Sabah'ın daveti üzerine, Kuveyt'te resmi ziyarette bulunacak. Gül, perşembe günü Türkiye'ye dönecek.

İlgili Haberler
Güneş sonrası cildinizi yosun maskeleriyle canlandırın

Güneş sonrası cildinizi yosun maskeleriyle canlandırın

Deniz yosununun cildimize sağladığı faydalar saymakla bitmez. Her şeyden evvel doğal bir şifadır.
Kamer Genç’ten seçim iptali başvurusu

Kamer Genç’ten seçim iptali başvurusu

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, oy pusulalarının yasaya aykırı düzenlendiği iddiasıyla cumhurbaşkanı seçiminin iptali için YSK’ya başvurdu.
MGK sonrası önemli açıklama

MGK sonrası önemli açıklama

Görevini 28 Ağustos’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a devredecek olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün son kez başkanlık ettiği Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi.

Yorumlar yükleniyor...