Seçim sonrası sürpriz görüşme - Haber 1 Anasayfa'ya git | Anasayfam yap | Sık kullanılanlara ekle | RSS

Seçim sonrası sürpriz görüşme

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül ile görüşmek için köşke çıkıyor

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün yapılan yerel seçimin ardından bugün Çankaya Köşkü'nde görüşecek. Gül'ün programına akşam saatlerinde eklenen görüşme, Ankara'da seçim sonrası sürpriz görüşme olarak algılandı.

Erdoğan'ın seçim çalışmaları nedeniyle geçen hafta Cumhurbaşkanı Gül ile haftalık olağan görüşmesi gerçekleşmedi. Gül; geçen hafta çarşamba günü Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ayrı ayrı görüştü. Gül, bu görüşmelerin ardından akşam saatlerinde İstanbul'a gitti. Gül, çarşamba günü kızı Kübra Sarımermer'in Acıbadem Kadıköy Hastanesi'nde doğum yapması nedeniyle İstanbul'a gitti. Gül, geçen çarşamba gününden seçim gününe kadar da İstanbul'da kalmayı tercih etti. Gül, dün öğlen saatlerinde İstanbul'dan dönerek, Ankara'da eşiyle birlikte oyunu kullandı. Cumhurbaşkanı'nın bugünkü programında bir görüşme öngörülmüyordu. Ancak öğleden sonra Gül ile Erdoğan, görüşme kararı aldı. Erdoğan, saat 18.00'de Çankaya Köşkü'ne çıkacak. Bugün; gün içinde kararlaştırılan görüşme, sürpriz bir görüşme olarak algılandı. 

Gül, oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, "Nasıl tecelli ederse onu yarın göreceğiz. Bunu herkes büyük bir olgunlukla ve büyük bir saygıyla karşılayacaktır. Ondan sonra artık hepimizin hemen Türkiye'nin kendi gündemine artık dönmesi gerekir. Hepimiz şunu biliyoruz ki, biraz sert bir seçim kampanyası oldu artık bunları geride bırakmak gerektiğine inanıyorum" demişti.

Gül, yarın Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Al-Ahmad Al - Jaber Al-Sabah'ın daveti üzerine, Kuveyt'te resmi ziyarette bulunacak. Gül, perşembe günü Türkiye'ye dönecek.

İlgili Haberler
İşte AK Parti’nin seçim karargahı ve yeni şarkısı!

İşte AK Parti’nin seçim karargahı ve yeni şarkısı!

AK Parti’de, Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için son hazırlıklar yapılıyor.
Yıllık izinlere

Yıllık izinlere "seçim" planlaması

Cumhurbaşkanlığı seçiminde alınacak önlemlerle ilgili Başbakanlık Genelgesi yayımlandı. Seçimde görev alması muhtemel kamu personelinin yıllık izinleri buna göre planlanacak.
AK Parti’nin seçim stratejisi

AK Parti’nin seçim stratejisi

Adayını ay sonu açıklayacak AK Parti ’de seçim stratejisi hazır. Söylemin omurgası ’Yeni Türkiye ve yeni Anayasa’

Yorumlar yükleniyor...