Dünyanın ilk doğum yapan erkeği 3. çocuğunu kucağına aldı - Haber 1 Anasayfa'ya git | Anasayfam yap | Sık kullanılanlara ekle | RSS

Dünyanın ilk doğum yapan erkeği 3. çocuğunu kucağına aldı

Cinsiyet değiştirmesinin ardından hamile kalıp iki çocuk dünyaya getirerek herkesi şaşırtan Thomas Beatie, üçüncü çocuğunu da dünyaya getirdi.

Thomas, kadın olarak doğdu ve 20 yaşına geldiğinde cinsiyetini değiştirmeye karar verdi. Eşi Nancy geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle hamile kalamadığı için, cinsiyet değiştirme sürecinde rahmini aldırmayan Thomas'a çocuklarının hem annesi hem de babası olmak düştü.

Çocukların en büyüğü Susan, 2008 yılında doğdu. Susan'dan bir yıl sonra Austin ve 13 ay önce de Jensen dünyaya geldi. Bütün çocukların biyolojik babası ise adı bilinmeyen bir sperm bağışçısı. Hürriyet'in aktardığına göre Jensen'in doğumunun ardından, yeni bir çocuk yapmayı düşünmediklerini belirten Thomas, Daily Mail'e yaptığı açıklamalarında, çocuklarının doğum belgesinde adının "baba" hanesine yazılması için de epey uğraştığını anlattı.

Arizona'daki evlerinde, mutlu bir hayat süren ailenin "babası" Thomas, yaşadıkları çevrede dışlanmadıklarını, ancak bazen Facebook ve Youtube gibi sitelerde kendisine dair aşağılayıcı ifadeler gördüğünü ve bunun kendisini incittiğini söyledi. Thomas, "manyak insanlar" diye tanımladığı kişilerden zaman zaman hakaret dolu e-postalar da aldığını belirterek, "Ama bu konuyla FBI bizim için ilgileniyor" dedi. Thomas'ı üzen bir diğer durumsa, Nancy ile evlenmesinin ve bu şekilde çocuk sahibi olmasının ardından, akrabalarının uzaklaşması ve iletişimi kesmesi.


 

İlgili Haberler
Antalya dünyanın en yeşil şehri olmaya aday

Antalya dünyanın en yeşil şehri olmaya aday

EXPO 2016 Antalya Konseyi’nde Uluslararası Çalışma Grubu, Kanada merkezli her yıl dünyanın en yeşil kentinin seçildiği Communities in Bloom Yarışması’na 2015 yılında Antalya’nın adaylığını gündeme getirdi.
Dünyanın en etkili 100 kişisi anketindeler

Dünyanın en etkili 100 kişisi anketindeler

Time dergisi, “Dünyanın en etkili 100 ismi” için açtığı anketinde Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan’ı da aday gösterdi.
Dünyanın en büyük seçimi başladı

Dünyanın en büyük seçimi başladı

Dünyanın en büyük ve en uzun süreli seçimi, Hindistan’da başladı. Yaklaşık 815 milyon seçmenin oy kullanacağı, 9 aşamada yapılacak seçim, 12 Mayıs’ta sona erecek.

Yorumlar yükleniyor...