Lütfen bekleyin..
 • Ana Sayfa
 • 15°
  24 Ekim 2019 07:13
 • Sitene Ekle
 • RSS
 • Son Haberler
 • Arşiv

Aziz Yıldırım:"Yargıtay kararına kadar buradayım. Cumhurbaşkanı Tayyip Bey'e 'aday olma' diyebilir misin?"

22 Ekim 2016 12:14

Son zamanlarda kötü futbol ve yenilgiler nedeniyle taraftarların istifa etmesini istediği Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gitmemeye kararlı. İstifa sözlerine çok sert tepki gösteren Yıldırım,  "Beni sokakta, 3 tane medyadaki şerefsiz ahlaksız gönderemez" dedi.

 "Beni sokakta, 3 tane medyadaki şerefsiz ahlaksız gönderemez"

"Biz seçimle geldik, seçimle gideriz"

"Demokrasi isteyenler buna uymuyor"

"Aday olmak isteyenler şart koşmayacak, kendine güvenen gelecek."

"Aday olmasın diyorlar. Cumhurbaşkanı Tayyip Bey'e diyebilir misin 'aday olma' diye. Hakkınız var mı? "

"Benim onursal başkanlığa ihtiyacım yok. Ben bu kulübün kapısında köpek olurum dedim"

"17/25 Aralık'tan önce de FETÖ ile ilişkisi olanlara gereken yapılmalı"

"Eğer 3 Temmuz'da Fenerbahçe Başkanı; yönetimiyle, taraftarıyla mücadele etmeseydi öyle zannediyorum ki FETÖ arzuladığı sonuca çok önceden başarmış olacaktı. Türkiye'yi istediği yere getirecekti"

"İki-üç televizyon var, her gece yayın yapıyorlar. Yalan yanlış"

"İçiyorlar viskiyi, programa gelerek konuşuyorlar. Türk örf ve adetlerine uygun olmayan her türlü cümleyi kullanıyorlar, hakaret ediyorlar"

"Gerçek Fenerbahçe taraftarı ne bağırıyorsa kabulümdür. Ama statta bağıranlar bilet vermediklerimiz !.."

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuşan Başkan Aziz Yıldırım istifa bekleyenlere cevabı kürsüden verdi ve sert açıklamalar yaptı.

Yıldırım'ın sözleri şöyle oldu:

"Uzun zamandır 'medyada bıraksınlar' kampanyası yürütülüyor. Bunun yanında taraftarın üzerinde oyunlar var. İngiltere'de 'istifa' diye bağıranlar Almanya'dan gelen bilet vermediğimiz insanların yaptığı tezahüratlardır. İstersem bir dakikada keserim. Önemli olan bu değil. 3 Temmuz Türkiye için çok önemlidir. Eğer 3 Temmuz'da Fenerbahçe Başkanı; yönetimiyle, taraftarıyla mücadele etmeseydi öyle zannediyorum ki FETÖ arzuladığı sonuca çok önceden başarmış olacaktı. Türkiye'yi istediği yere getirecekti. Türkiye Cumhuriyeti'nin yanında 140 ülkede aynı bu sistemle dünyayı yeniden fethetme yapıyorlar, bu devam ediyor. Yargıtay'ın kararından sonra bırakacağımı tekrar ettim ama maalesef 3 yıl için seçilen biz yöneticiler her başarısız neticeden dolayı 'istifa etsin' yorumlarıyla karşılaşıyoruz. Bunu da Fenerbahçe camiasına kadar nüfus etmek için çalışanlar yapıyor. Yargıtay kararı açıklanan ve lehine olana kadar buradayım. Beni ancak kongre üyeleri sizler gönderirsiniz. Beni sokakta, 3 tane medyadaki şerefsiz ahlaksız gönderemez. Yargıtay kararının kimse kestiremez. Herkes 'gerekenler olmuş, karar lehinize' diyor. Ben tedirginim. Tedirginliğimi burada belirtiyorum. Yargıtay kararı maddi manevi önemli.

Medyanın patronları yüz yüze gelince 'aman yapmazlar, etmezler, şu, bu' diyor. İki-üç televizyon var, her gece yayın yapıyorlar. Yalan yanlış. İçiyorlar viskiyi, programa gelerek konuşuyorlar. Türk örf ve adetlerine uygun olmayan her türlü cümleyi kullanıyorlar, hakaret ediyorlar. Hakarete maruz kalacak insanlar değiliz. Biz seçimle geldik, seçimle gideriz. 'Aday olmasın' diyorlar. Cumhurbaşkanı Tayyip Bey'e diyebilir misin 'aday olma' diye. Hakkınız var mı? Aday olmak istiyorlarsa şart koşmayacaklar. Kendine güvenen gelecek.

Ali Şen, bundan sonra konuşmak istiyorsan buraya gel. Öyle onursal başkan falan olma isteğim yok. Benim derdim belada, Yargıtay... Ben bunu çözeyim, zaten kendim ayrılacağım diye deklare ettim. Şerefsiz ve ahlaksızlar her gece bunu işliyor. Ben 'bu kulübün kapısında bekçi olurum' dedim. 18 senemi bu kulüp için verdim. Mutlu muyum, mutluyum. Benim için onurdur. Bu onurun, şerefin de karşılığı olmalı yani. Adam çıkıyor televizyona, ağza gelmeyecek şeyler söylüyor. Sokakta gezdirmem bundan sonra. Bizlerin üzerinde para kazanıyorlar, bize hakaret etmeye jakları yok. Her tenkite açığım. Hakaret olmayacak. FETÖ'cü patronlar, FETÖ'cü konuşanları televizyonlarda tutmazlar. Adaletin yerine gelmesi için 17-25 Aralık'tan önce FETÖ'yle ilişkisi olanlar da hesap vermeli bu ülkeye. Viski içiyorlar masa altında, zevkine göre konuşuyor. Yan yana geldiğimizde de köpek gibi korkuyor köpek.

Bu gazeteleri hangi parayla aldılar patronlar. Ne kadar vergi ödüyorlar. Her gün bizim televizyonumuzdan bunları benim ağzımdan duyacaksınız. Her gün soracağım bunlara. Çaycılar, şoförler müdür oldu, bize sallıyorlar. Gördüğüm her yerde gereğini yaparım peşlerine düşerim. Sahipsiz insanlar değiliz, hele ben hiç değilim.

Gerçek Fenerbahçe taraftarı ne bağırıyorsa kabulümdür. Kim Fenerbahçe'ye başkan adayı olmak istiyorsa gelebilir ama 'erkek gibi' adayım diyecek. 'O olursa ben olmam' demeyecek. 1998 yılında biz bu mücadeleye girdik. Ali Şe kulübün üzerinde kabus gibi duruyordu. Bir loca almayanlar, 'bana hediye edin' diyenler fetva veremez. Burası babadan oğula kalacak miras yok. Burası Fenerbahçe Cumhuriyeti. Herkes böyle kabul etmeli. Benim ceketimi alır giderim, Fenerbahçe'nin neferi olarak kalırım.

Arkadaşlarıyla 18 senedir kulübe hizmet ettiklerini anlatan Yıldırım, kulübe çok fazla tesis ve arazi kazandırdıkları vurgulayarak, "18 senede 6 şampiyonluk, 8 ikincilik, 1 üçüncülük, 2 defa dördüncülük, bir defa altıncılık. Galatasaray, Beşiktaş 13-14 yıl şampiyon olamadılar. Fenerbahçe de bir gelene var, şampiyonluk için en fazla 3 sene bekler

Futbol takımı başarısız ama 'iyi takım değil' diyebilir misiniz? Sezon başında çok oyuncular alındı, dediniz. Hoca da (Dick Advocaat) çok iyi. Samimiyetle ifade ediyorum bunu. 2004'te 9 puan geriye düştün şampiyon olduk. 2010-2011'de 9 puan geride ikinci yarı 17 maçta 16 galibiyet 1 beraberlikle şampiyon olduk, hepimiz hapse gittik. Sporun gerçeklerini kimse konuşmuyor. Fenerbahçe dahil Türk futbol takımlarının Avrupa'daki başarıları hep tesadüf olacaktır. Fenerbahçe bugün basketbolda Avrupa'da marka oldu. Bayan voleybolunda da. Erkek basketbol takımı 26 milyon avro bütçemiz var, 12 milyon avro da açığımız. CSKA Moskova'nın bütçesi 30 milyon avro civarı. Bütçeler bunlar. İndirelim 10 milyon avroya, başarı olur mu?10 sene bir kez başarı olur. Fenerbahçe 26 milyon avroluk erkek basketbol takımı bütçesini bozmazsak her sene Avrupa'da Dörtlü Final oynarız.

Manchester United'ın ikinci golünü atan adam 38 milyon pound. Basının şişirmesi, gerçekleri görmemek. Türkiye'de futbol bu yüzden ileri gitmiyor. Biz, 8 milyon avroya futbolcu alınca basın ayağa kalkıyor. Chelsea 9 milyon avroya Kennedy diye bir 19 yaşındaki Brezilyalı aldı. Biz alamadık onlar aldı ama oynatmıyorlar. Biz alsak, 'Fenerbahçe parayı sokağa attı' diye yazar basın. Hiçbir katkısı yok basının. Bundan sonra karalayan herkesle hesaplaşacağım, hukuk önünde ve başka türlü. Öyle pes edecek insan değilim pes etmem.

Obradovic'i ben getirdim. Obradovic oyuncu alırken bana sormuyor mu? Bütçeyi ben yapmadım mı ama görün ki Obradovic'e de sallayacak bir medya var. Ayıp ya. Biraz ahlak olur. Bundan sonra kim bana saldırırsa karşılığını her türlü vereceğim. Lafla falan da değil, gerekeni yapacağım. Sinirlerim çok gerilmiş vaziyette. Beni silah zoruyla getirmediler, 3 seneliğine oylarla geldim. İyi de kötü de görev yapabilirim, hesabı da sizlere veririm. Birinci şartım Yargıtay kararıdır. Ben 1 sene hapis yattım onlar FETÖ'cülerle algı operasyonu yaptılar. Tapelerde sesimi duyayım dedim, bunlar vermediler. Gazeteciyim diyenler, şu an hapisteki savcılardan döküman alıp yayınladırlar. Bir tane benim talimatım varsa köprüye çıkıp atlarım, dedim. Yargıtay kararı bitmeden ben burada sürem dolana kadar kalacağım bilsinler. Böyle yaparlarsa sürem bittiğinde dahi gelir aday olurum.

Hayatım Fenerbahçe. Cebimi doldurup gitmem. Bütün varlığımı hayatımı, her şeyimi ortaya koydum. Sen kendini vuran adamı söyleyemedin emniyette, biraz daha ileri gitsen biz yaptı olacak. Kendini vuranları söyleyemeyecek kadar şerefsizsiniz siz. Çok söyleyeceğim şey var da bu ülkeye yazık. Fenerbahçe'ye zarar verdiğim düşündüğüm gün hemen arkadaşlarımızla gideriz. Burada olmak şereftir, onurdur ama bir taraftan da sıkıntıdır. Türkiye Cumhuriyeti Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi yine bu camianın büyük payı vardır. Yargıtay kararıyla her şey ya normale dönecek ya da yeniden başlayacak. Yargıtay kararının olumlu çıkacağını bilsem şerefsizim bırakırım ama bunlar böyle yaptıkça, sizin huzurunuzda şerefimle gelir aday olurum."

DHA

 

 

 • Bu haberi paylaşın:
Yorum Yaz
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar (0)
Linkler

Arşivde Ara

Namaz Vakitleri
  İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
  05:5307:1812:5315:5018:1919:39
Anket
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=