Lütfen bekleyin..
  • Ana Sayfa
  • 21°
    22 Eylül 2017 23:32
  • Sitene Ekle
  • RSS
  • Son Haberler
  • Arşiv

(Görüntülü Haber) İstanbul Cup salon atletizm yarışmaları tamamlandı

17 Şubat 2017 20:41

Türkiye'nin erkeklerde 1 altın, 4 bronz, kadınlarda ise 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazandığı organizasyonda 3 Türkiye rekoru kırıldıAslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu'nda düzenlenen İstanbul Cup salon atletizm yarışmaları sona erdi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Spor Etkinlikleri ve İşletmeciliği Ticaret AŞ (Spor AŞ) ile Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğiyle, bu sene dördüncüsü düzenlenen etkinlikte, 16 ülkeden yaklaşık 100 sporcu mücadele etti.Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası öncesinde permit kategoride düzenlenen organizasyonda, kadınlarda 4, erkeklerde 7 olmak üzere toplam 11 branşta mücadeleler yaşandı.Yarışları, Avrupa Atletizm Birliği Başkanı Svein Arne Hansen, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ile Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar da takip etti.Organizasyonda, 3 Türkiye rekoru kırıldı. Kadınlar sırıkla atlamada Buse Arıkazan, 4.26 ile Demet Parlak'a ait olan Türkiye rekorunu önce 4.27'ye sonra da 4.32'ye çıkardı. Buse, bu derecesiyle hem salonda hem de açık havada yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.Kadınlar 60 metre yarışında 7.52'lik derecesiyle bronz madalya kazanan Mizgin Ay, yıldızlar ve gençler Türkiye rekorunu kırdı.Türkiye, erkeklerde 1 altın, 4 bronz, kadınlarda ise 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı.Erkekler ve kadınlarda kategorilere göre oluşan dereceler şöyleERKEKLER60 metre1- Reza Ghasemi (İran) 6.742- Solomon Bockarie (Hollanda) 6.763- Giovanni Codrington (Hollanda) 6.86400 metre1- Batuhan Altıntaş (Türkiye) 46.822- Michal Desensky (Çekya) 48.283- Mehdi Rahimi (İran) 48.56800 metre1- Abedin Mujezinovic (Bosna Hersek) 1.49.862- Filip Snejdr (Çekya) 1.50.033- Musa Hajdari (Kosova) 1.50.053000 metre1- Mekonnen Gebremedhin (Etiyopya) 7.45.842- Hicham Sigueni (Fas) 7.52.243- Ramazan Özdemir (Türkiye) 7.52.64Uzun atlama1- Daniel Dobrev (Bulgaristan) 7.492- Adam Zelinka (Çekya) 7.333- Hüseyin Ocak (Türkiye) 7.12Yüksek atlama1- Martin Heindi (Çekya) 2.192- Mike Edwards (Büyük Britanya) 2.153- Alperen Acet (Türkiye) 2.10Gülle atma1- Mesud Pezer (Bosna Hersek) 20.372- Georgi Ivanov (Bulgaristan) 19.373- Murat Gündüz (Türkiye) 18.29KADINLAR60 metre1- Khrystyna Stuy (Ukrayna) 7.422- Inna Eftimova (Bulgaristan) 7.433- Mizgin Ay (Türkiye) 7.52400 metre1- Olha Zemiyak (Ukrayna) 52.592- Lilit Harutyunyan (Ermenistan) 57.233- Derya Yıldırım (Türkiye) 57.721500 metre1- Luiza Gega (Arnavutluk) 4.06.662- Meryem Akdağ (Türkiye) 4.09.953- Yasemin Can (Türkiye) 4.11.54Sırıkla atlama1- Buse Arıkazan (Türkiye) 4.322- Büşra Pekşirin (Türkiye) 4.00

  • Bu haberi paylaşın:
Yorum Yaz
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar (0)




Linkler

Arşivde Ara

Namaz Vakitleri
    İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
    05:1706:4413:0416:2719:1220:31
Anket
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=