Hangi il saat kaçta oy kullanacak? - Haber 1 Anasayfa'ya git | Anasayfam yap | Sık kullanılanlara ekle | RSS

Hangi il saat kaçta oy kullanacak?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), mahalli idareler seçiminde oy kullanma saatlerini belirledi.

YSK'nın, 30 Mart 2014 pazar günü yapılacak mahalli idareler seçiminde oy kullanma saatlerine ilişkin oybirliğiyle alınan kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'un ilgili maddesinde belirtilen hükümler çerçevesinde, oy verme süresi incelenerek, güneşin doğuşuna ve batışına ilişkin değerlendirmelere göre, mahalli idareler seçimlerinde oy verme günü olan 30 Mart 2014 pazar günü itibariyle oy verme süresinin korunmak kaydıyla bütün yurtta illere göre güneşin doğuş ve batış saatlerindeki farklılıklar dikkate alındı. Bazı illerde ise oy verme süresinin başlangıç ve bitiş saatleri, Kanun'un ilgili maddesinde belirtilen saatlerden ayrı ve farklı olarak saptanması gerekli görüldü.

Alınan karar doğrultusunda, mahalli idareler seçiminde Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis'te 07.00-16.00 saatlerinde oy verilecek.

Bunların dışındaki şehirlerde ise oy kullanma saatleri 08.00-17.00 olarak belirlendi.

AA

İlgili Haberler
Hangi borçlar nasıl silinecek?

Hangi borçlar nasıl silinecek?

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Torba Yasa kapsamında silinecek ve taksitlendirilecek borçlar hakkında açıklama yaptı.
Torba Yasa ile hangi borçlar silinecek?

Torba Yasa ile hangi borçlar silinecek?

Torba Yasa ile devlete, belediyelere türlü türlü borcu olan milyonlarca vatandaşa yeni bir taksitlendirme ve gecikme faizlerinden kurtulma şansı tanındı.
Yemek hangi yağ ile pişirilmeli

Yemek hangi yağ ile pişirilmeli

Yemek pişirirken kullandığınız yağ, hem yemeklere lezzet vermesi hem de sizin sağlığınız açısından oldukça önemli. Peki yemeği hangi yağ ile pişirmeli?

Yorumlar yükleniyor...