Kayıp çocuk ölü bulundu - Haber 1 Anasayfa'ya git | Anasayfam yap | Sık kullanılanlara ekle | RSS

Kayıp çocuk ölü bulundu

Kırklareli’de üç gün önce ortadan kaybolan 4’üncü sınıf öğrencisi Halil İbrahim Aktaş’ın bulunması için çalışmalarını sürdüren Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri,45 yaşındaki Y.T.’yi gözaltına aldı.

Kırklareli’de üç gün önce ortadan kaybolan 4’üncü sınıf öğrencisi Halil İbrahim Aktaş’ın bulunması için çalışmalarını sürdüren Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir marketin güvenlik kamerası görüntülerinden yola çıkarak ekmek fırınında çalışan 45 yaşındaki Y.T.’yi gözaltına aldı. Y.T. emniyetteki sorgusunda Halil İbrahim Aktaş’ı kendisinin kaçırdığını ve Kırklareli Belediye Mezarlığı yakınlarındaki İnciraltı Mevkii’nde tecevüz etmek isterken direnmesi üzerine ellerini ayakkabı bağı ile bağladığını söyledi. Zanlının çocuğa tecavüz ettikten sonra boğarak öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi. 

 

Bu itiraf üzerine İnciraltı Mevkii’ne giden polis ekipleri çalılıklar içerisinde Halil İbrahim Aktaş’ın cesedini buldu. Aktaş’ın cesedi, savcı ve polisin incelemesinin ardından otopsi için Kırklareli Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. Haberi alarak hastaneye gelen Halil İbrahim Aktaş’ın yakınları sinir krizleri geçirdi. Gözaltına alınan zanlının sağlık kontrolü için Kırklareli Devlet Hastanesi’ne getirilmesi sırasında linç girişimine karşın polis etten duvar örerek gazetecilerinde görüntü almasını engellemeye çalıştı.

 

Gözaltına alınan zanlının sorgusu sürüyor. Talihsiz çocuğun cesedi otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

 

Ortaokul 4. sınıf öğrencisi Halil İbrahim Aktaş, 3 gün önce okula gitmek için evden ayrılmış, bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Ekipler, iz köpeklerinin katılımıyla arama çalışması başlatmıştı.

İlgili Haberler
PKK’dan kaçan çocuk, ailesine teslim edildi

PKK’dan kaçan çocuk, ailesine teslim edildi

BİTLİS’te PKK’dan kaçan 16 yaşındaki Ö.Y. polise teslim oldu.
Karı koca kavgasının kurbanı, 1 yaşındaki çocuk oldu

Karı koca kavgasının kurbanı, 1 yaşındaki çocuk oldu

İstanbul’da karı koca kavgasının kurbanı, 1 yaşındaki çocuk oldu. Kavga eden çiftten kocanın eşine salladığı bıçak oğlunun karnına saplandı ve bağırsakları parçaladı.
Dağdaki 134 çocuk Öcalan’ın talimatıyla geri gönderiliyor

Dağdaki 134 çocuk Öcalan’ın talimatıyla geri gönderiliyor

Hükümetin, çözüm sürecini “devlet politikası” haline getirecek yasal düzenlemeyi TBMM’ye göndermesinin ardından gözler, PKK tarafından dağa kaçırılan 134 çocuğa çevrildi.

Yorumlar yükleniyor...