Mecliste bu hafta hangi yasalar görüşülecek? - Haber 1 Anasayfa'ya git | Anasayfam yap | Sık kullanılanlara ekle | RSS

Mecliste bu hafta hangi yasalar görüşülecek?

Meclis, bu hafta Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı’nı yasalaştırmak için mesai yapacak

Genel Kurul, gelecek hafta salı ve çarşamba günleri 7 gensoru önergesinin gündeme alınıp alınmayacağını görüşecek.
      AK Parti, Danışma Kurulu'nda uzlaşma sağlanamadığı için Meclis'in çalışma programını içeren grup önerisini, TBMM Genel Kurul gündemine getirdi.
      Kabul edilen grup önerisine göre Genel Kurul; yarın Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nın görüşmeleri tamamlanıncaya kadar, tamamlanamaması halinde ise 8 Kasım Perşembe günü tasarı yasalaşana kadar çalışacak. Tasarı, ''temel kanun'' olarak, iki bölüm halinde ele alınacak.
      Genel Kurul, 9 Kasım Cuma, 11 Kasım Pazar, 12 Kasım Pazartesi günleri Türkiye'nin bazı ülkelerle imzaladığı uluslararası anlaşmaların onaylanmasını uygun bulan kanun tasarını yasalaştırmak için mesai yapacak.
      Meclis, Atatürk'ün 74. ölüm yılı olan 10 Kasım Cumartesi günü toplanacak, Başkanlığın Genel Kurul'a sunuşlarından sonra kapanacak.
      TBMM Genel Kurulu, 13 Kasım Salı ve 14 Kasım Çarşamba günleri ise gensoru önergelerinin gündeme alınıp alınmayacağını görüşecek. MHP'nin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç hakkında verdiği iki gensoru önergesi 13 Kasım Salı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün hakkındaki gensoru önergelerini ise 14 Kasım Çarşamba günleri ele alacak.

İlgili Haberler
Mecliste yumruklu kavga!

Mecliste yumruklu kavga!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda torba tasarı görüşmeleri sırasında CHP’li ve AK Partili vekiller arasında yumruklu kavga çıktı.
BAŞBAKAN ERDOĞAN MECLİSTE KONUŞUYOR!

BAŞBAKAN ERDOĞAN MECLİSTE KONUŞUYOR!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 2014 yılı merkezi yönetim bütçe kanunu tasarısı görüşmeleri sırasında TBMM’de konuşma yapıyor...
Mecliste büyük uzlaşma!

Mecliste büyük uzlaşma!

AK Parti, CHP ve MHP mecliste pantolon yasağının kalkması konusunda uzlaştı.

Yorumlar yükleniyor...