Portakal çiçeği karnavalı - Haber 1 Anasayfa'ya git | Anasayfam yap | Sık kullanılanlara ekle | RSS

Portakal çiçeği karnavalı

Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’nın ilk etkinlikleri Şinasi Efendi Caddesi’nde yapıldı.

 

VİDEO GÖRÜNTÜSÜ İÇİN TIKLAYINIZ

Nisan'da Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nın ilk etkinlikleri Şinasi Efendi Caddesi'nde yapıldı. Atatürk Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi'nin öğrencileri kendi hazırladıkları 'cadı' kostümleriyle boy gösterdi. Kahkahalarıyla dikkat çeken cadılar, etkinlikleri izlemeye gelenlere ellerindeki kırmızı elmaları uzatıp, süpürgelerini göstererek poz verdi. Cadıların arasına karışan vatandaşlar, kameralı cep telefonlarıyla 'selfie' pozu çekip, sosyal medyada paylaştı. Liseli cadıların gösterisi de ilgiyle izlendi.

İSPANYOL RÜZGARI

Kırmızı-siyah kostümleriyle kutlama meydanına gelen Yaşamla Dans grubu ise saksafon ve trampet eşliğinde İspanyol dansları sergiledi. Grupta tahta bacak üstünde performans sergileyen dansçılar büyük alkış aldı. Kutlamayı seyredenler, bir yandan da fotoğraf makineleri ve cep telefonlarıyla ilginç kareler yakalamaya çalıştı.

Aynı meydandaki karnaval sahnesinde ise Özel Başkent Okulları Lisesi orkestrası da konser verdi. Çeşitli sivil toplum örgütleri ve dernekler de çiçek açmış portakal fidanlarını ücretsiz dağıttı. Narenciye reçelleri ve kurabiye çeşitleri ve karnaval tişörtlerinin satışı yapıldı. DHA

İlgili Haberler
Altın Portakal’da skandal Gezi sansürü

Altın Portakal’da skandal Gezi sansürü

51. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin başlamasına sayılı günler kala ulusal belgesel yarışması ön jürisinin basın açıklaması sanat camiasına bomba gibi düştü.
İşte Altın Portakal’da yarışacak filmler

İşte Altın Portakal’da yarışacak filmler

51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na seçilen filmler belli oldu.
Öcalan bu çiçeği kime gönderdi?

Öcalan bu çiçeği kime gönderdi?

İmralı’daki Abdullah Öcalan, Nelson Mandela’nın cenazesine çiçek göndermiş.

Yorumlar yükleniyor...