SBS cevap anahtarı 2013 ve SBS sınavı soruları - Haber 1 Anasayfa'ya git | Anasayfam yap | Sık kullanılanlara ekle | RSS

SBS cevap anahtarı 2013 ve SBS sınavı soruları

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin girdiği SBS (Seviye Belirleme Sınavı) sona erdi. MEB’in sınav sonrası açıkladığı sınav soruları ve cevapları burada!

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı (SBS) tamamlandı. Sınava 1 milyon 127 bin 211 öğrenci girdi. Öğrenciler 120 dakikalık sürede 100 soruyu cevaplamaya çalıştı. Sınava ayrıca 2 bin 284 engelli öğrenci de katıldı. Engelli öğrencilere engel durumlarına göre ek süre verildi.

2013 SBS A KİTAPÇIĞI soruları ve Cevapları İndirmek İçin Tıklayın!

2013 SBS B KİTAPÇIĞI soruları ve Cevapları İndirmek İçin Tıklayın!

2013 SBS GÖRME ENGELLİLER  soruları ve Cevapları İndirmek İçin Tıklayın!

lköğretim 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sona erdi. Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) 1 milyon 127 bin 211 öğrenci ter döktü. SBS 839'u yurt içi, 10'u yurt dışı olmak üzere toplam 849 sınav merkezi ile 3 bin 907 adet sınav binasında Türkiye saatiyle 10.00'da aynı anda başlatıldı. Öğrencilere, Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, sosyal bilgiler ve yabancı dil derslerinden olmak üzere toplam 100 soru soruldu. 120 dakika süre verilecek sınav için Milli Eğitim Bakanlığı, her türlü tedbiri aldı. Sınavda özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin engel durumlarına uygun hizmeti alabilmeleri için her türlü düzenleme yapıldı. Özel eğitime ihtiyacı olan 2 bin 284 engelli öğrenci de sınava girdi. Bu sayı içerisinden 41 öğrenci evde veya hastanede gözetmenler kontrolünde sınava alındı. 140 Milli Eğitim denetçisi, 184 kurum temsilcisi ile 3 bin 907 sınav binasında mevcut 60 bin 139 sınav salonunda 180 bin salon görevlisi ile gerçekleştirilen 8. sınıf SBS, yurtiçi ve yurtdışında, engelli öğrencilere verilecek ek süreyle birlikte Türkiye saatiyle saat 12.30'da sona erdi. Sınav esnasında kopya çektiği salon görevlilerince tespit edilen öğrencilerin sınavları iptal edilecek. Ayrıca sınavdan sonra cevap kağıtlarının değerlendirmesi yapılırken aynı salonda sınava giren ve aynı tür soru kitapçığını kullanan öğrenciler arasında ikili/toplu kopya taraması yapılacak. Tarama sonucunda kopya tespit edilen öğrencilerin ilgili testleri iptal edilecek.

Sınav bitiminden sonra saat 13.00 itibariyle sorular ve cevap anahtarı MEB'in internet adresinde yayımlandı. Sınav sonuçları ise 12 Temmuz 2013 tarihinde www.meb.gov.tr ve oges.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecek.

İlgili Haberler
CHP’li muhaliflerden Kılıçdaroğlu’na cevap

CHP’li muhaliflerden Kılıçdaroğlu’na cevap

Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin önerdiği, MHP, BBP ile birlikte yaklaşık 14 partinin destek verdiği çatı aday beklenen oyu alamaması ve Erdoğan’ın seçimi birinci turda kazanması CHP içinde tartışmanın da fitilini ateşledi.
CHP yönetiminden muhaliflere cevap

CHP yönetiminden muhaliflere cevap

CHP’de muhalif milletvekillerinin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifa ve kurultayı toplama çağrısına parti yönetiminden ilk cevaplar, Genel Başkan yardımcıları Bülent Tezcan ve Erdoğan Toprak ile milletvekili Kamer Genç’ten geldi.
Bakan Yıldız’dan IŞİD’e cevap!

Bakan Yıldız’dan IŞİD’e cevap!

Bakan Yıldız, IŞİD’in Atatürk Barajına yönelik açıklamalarını ciddi görmediğini açıkladı.

Yorumlar yükleniyor...