Sözleşmeli memura kadro müjdesi! - Haber 1 Anasayfa'ya git | Anasayfam yap | Sık kullanılanlara ekle | RSS

Sözleşmeli memura kadro müjdesi!

Kanal 7’de yayınlanan 'Başkent Kulisi'nde gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan, sözleşmeli memurların kadroya alınmasıyla ilgili ipuçları verdi.

Başbakan Erdoğan, sözleşmeli personelin, özellikle öğretmenleri de kapsayacak şekilde kadroya geçirilmesi konusunda seçim öncesi bir çalışma yapılıp yapılmadığına ilişkin soru üzerine, bu konuda yaklaşık bir ay önce bir çalışma başlatıldığını belirtti.

Bu çalışmanın Milli Eğitim Bakanlığı’nda başladığını, sonra Sağlık Bakanlığı’nda da ihtiyaç olduğunu gördüklerini ifade eden Erdoğan, "Sonra dedik ki, ’Sadece Milli Eğitim, sadece Sağlık olmaz, arkadaşlar bunun genelini çalışsınlar. Eğer yetiştirebilirseniz seçim öncesi açıklarız ama yetiştiremezseniz artık seçim sonrası bunun adımını atarız’ dedik. Sözleşmeli personel konusunu da bu şekilde çözeceğiz" diye konuştu.

İlgili Haberler
Milyonlarca memura kötü haber

Milyonlarca memura kötü haber

Temmuzda enflasyon farkı alamayacak olan yaklaşık 5 milyon memur ve memur emeklisini 2015’te de kötü bir sürpriz bekliyor.
3 milyon memura kötü haber

3 milyon memura kötü haber

Hükümet, 3 milyon memurun aleyhinde şok bir adım attı. Meclis Plan Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa tasarısına eklenen bir maddeyle memurların iş güvencesine son veriliyor.
’Memura gereksiz fazla mesai yaptırmayın’

’Memura gereksiz fazla mesai yaptırmayın’

Başbakan Erdoğan, genelge yayınlayarak memurlara gereksiz yere fazla mesai yaptırılmamasını istedi. Zorunlu haller dışında fazla çalışma yaptırılmamasını isteyen Erdoğan, süre aşılırsa ücret ödenmesi gerektiğini de belirtti.

Yorumlar yükleniyor...