Sözleşmeli memura kadro müjdesi! - Haber 1 Anasayfa'ya git | Anasayfam yap | Sık kullanılanlara ekle | RSS

Sözleşmeli memura kadro müjdesi!

Kanal 7’de yayınlanan 'Başkent Kulisi'nde gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan, sözleşmeli memurların kadroya alınmasıyla ilgili ipuçları verdi.

Başbakan Erdoğan, sözleşmeli personelin, özellikle öğretmenleri de kapsayacak şekilde kadroya geçirilmesi konusunda seçim öncesi bir çalışma yapılıp yapılmadığına ilişkin soru üzerine, bu konuda yaklaşık bir ay önce bir çalışma başlatıldığını belirtti.

Bu çalışmanın Milli Eğitim Bakanlığı’nda başladığını, sonra Sağlık Bakanlığı’nda da ihtiyaç olduğunu gördüklerini ifade eden Erdoğan, "Sonra dedik ki, ’Sadece Milli Eğitim, sadece Sağlık olmaz, arkadaşlar bunun genelini çalışsınlar. Eğer yetiştirebilirseniz seçim öncesi açıklarız ama yetiştiremezseniz artık seçim sonrası bunun adımını atarız’ dedik. Sözleşmeli personel konusunu da bu şekilde çözeceğiz" diye konuştu.

İlgili Haberler
Eşi SSK’lı olan memura müjde geliyor

Eşi SSK’lı olan memura müjde geliyor

Eşi SSk’lı olan veya Bağ-Kur’lu olarak kendi işini yapan memura tayin müjdesi geliyor.
’Torba’dan memura müjde çıktı

’Torba’dan memura müjde çıktı

TBMM’de görüşülen torba kanundaki düzenlemeyle artık aday memurun aldığı Uyarı ve Kınama cezaları memurluktan atılmasına neden olmayacak.
Milyonlarca memura kötü haber

Milyonlarca memura kötü haber

Temmuzda enflasyon farkı alamayacak olan yaklaşık 5 milyon memur ve memur emeklisini 2015’te de kötü bir sürpriz bekliyor.

Yorumlar yükleniyor...