Lütfen bekleyin..
 • Ana Sayfa
 • 22°
  27 Mayıs 2019 00:30
 • Sitene Ekle
 • RSS
 • Son Haberler
 • Arşiv

Zuhal Mansfield - Yazar Arşivi

Zuhal Mansfield
Zuhal Mansfield
İngiltere, bütün  adayı önümüzdeki 30 yıl içinde üretimden hizmete yönelen bir yapıya çevirmeyi hedefliyor. Ayrıca, önümüzdeki 10 yıl içinde sanayiyi etkileyecek en güçlü dalganın Endüstri 4.0 olduğunu da unutmayalım.Brexit etkisinin boyutları nereye varacağını ta..
Teknolojinin ilerlemesi, internetin gelişmesi ve sosyal medya devrimi sayesinde bilginin gücünün öne çıkması, iş yapma şeklimizi radikal bir şekilde gözden geçirmemizi ve konvansiyonel yapı ve yöntemlerden hızla uzaklaşmamızı gerektiriyor. Firmalar bir adım öne geçebilmek için fark yaratmak zorun..
  “Başarının anahtarı, dünyada olup bitenleri algılayıp günün ihtiyaçlarına uygun ürünleri sunmaktır.Tersini düşünenler ise günün ihtiyaçlarını ürünlerine uydurmak için uğraşıp dururlar…”Pieter C. Vink..
Dünyaca ünlü futureist (gelecek bilimci) Alvin Toffler, 1970 yılında kaleme aldığı ‘Future Shock’ (Gelecek Şoku) adlı ünlü eserinde, gelecekle ilgili müthiş bir tespit yapıyor, 
“Bütün görkem başlamaya cüret edebilmektedir…”                                      ..
İstediğiniz kadar garantili satış yaptım diye sevinin, günün koşullarında birçok şirketin yarın garantisi yok.
Artık klişeleşiyor:  Fikir yetmiyorsa ne yapacağız? Uygulayacağız, bu kadar basit aslında. Çalışan stratejileri uygulayacağız. “Evet, para büyümek için gerekli, doğru; fakat başlangıç için entelektüel sermaye ve sosyal çevre (network) daha önemli.” 
Her sektör ve her endüstri her yeni yıl, her yeni d
Tarihin tüm çağlarında, perma kültür geniş tarımsal üretimin önünde büyük engeller mevcuttu. Bunlardan ilki tarımsal bitkiler için sağlanması zorunlu olan besinlerdi. İnsanlar bunun önüne geçmek için hayvan dışkılarını gübre&nbs..
Sanat üretemeyen toplumlar gelişemezler.Sanat fukarası toplumlar kısır döngü içinde sadece başka toplumların ayakta kalmasını sağlarken, kendilerini de yok olmaya mahkûm ederler.Kelimeleri..
Son 10 yıl da yaklaşık 300 den fazla farklı yerde ve farklı konularda konferans verdim. Panellerde oldum. TV programlarına katıldım. Kadınlar, gençler, öğrenciler, girişimciler, rotaryanlar, lionslar, iş dünyası veya STK kuruluşlarıyla bir araya geldim onların arzu etti..
Aslında ne kadar kolay gelişmiş ülkelerden biri olmak. Başka ülkelerde neleri görüp özeniyoruz diye düşününce liste kısa:•Ulaşım..
Linkler

Arşivde Ara

Namaz Vakitleri
  İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
  03:3905:3113:0617:0420:3122:15
Anket
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=