Lütfen bekleyin..
 • Ana Sayfa
 • 17°
  22 Ekim 2019 06:42
 • Sitene Ekle
 • RSS
 • Son Haberler
 • Arşiv

Kemal Çiftçi - Yazar Arşivi

Kemal Çiftçi
Kemal Çiftçi
Bir anda Türkiye gündemine bomba gibi düşen “Andımız” meselesi nedir, ne değildir?80 yıl boyunca okullarda mecburi olarak her sabah okunan andımız, 2013 yılında kaldırılmıştı. O zaman da bazı tepkiler gelmişti ama sonradan durum normalleşmiş ve mesele unutulup gitmişti.Ancak..
Bugünlerde yeni Nobel ödülleri açıklanacak. Bu vesileyle, Nobel Ödülü alan ilk Müslüman bilim adamı Muhammed Abdusselam’ı gündeme getirmek ve onu rahmetle yad etmek istedik.İslam dünyasından ilk Nobel Ödülünü alan fizikçi Abdusselam, 1926 yılında Hindistan’da doğdu. Bugün Pakistan sını..
Bu başlık çok iddialı görünebilir, hatta bazılarına korkutucu da gelebilir. 1980’li yılların ortalarında, zamanın Dışişleri Bakanı Mesut Yılmaz’a, Sovyetler Birliğinin dağılma ihtimali sorulmuştu. Mesut Yılmaz’ın o zaman verdiği cevap aynen şöyle idi: “Allah korusun; böyle bir şey mümkün değil.” ..
Ne yazık ki insanlarımızın hayattayken değerini pek bilmeyiz. Çoğu zaman onları kaybettikten sonra ne kadar değerli olduklarını anlamaya başlarız. Fuat Sezgin olayı da aslında bu anlamda en çarpıcı hikâyelerden biridir.Fuat Sezg..
Malezya’nın eski başbakanlarından Enver İbrahim, geçtiğimiz günlerde kralın özel affıyla serbest bırakıldıktan sonra ayağının tozuyla Türkiye’ye geldi. İbrahim, ömrünün neredeyse tamamını öğrenci liderliğinde ve siyasette geçirmiş; ancak siyasi rakiplerinin iftirasıyla hapse atılmış ve büyük kısm..
Aslında her insan nev-i şahsına münhasırdır. Bu dünyadan göçtüğünde muazzam bir boşluk bırakır. O boşluğu doldurmak kolay değildir. Ancak âlimlerin ve fikir adamlarının bıraktığı boşluk çok daha büyüktür. Zira âlimin ölümü âlemin ölümü gibidir. (“Âlimler yeryüzünün kandilleridir. Âlimin ölümü âle..
Bilim, Teknoloji, Sanayi, Ekonomi, Diplomasi, Kültür, Siyaset, Hukuk, Sağlık, Eğitim, Sanat-Estetik, Şehircilik, Eğitim, Spor… Birleşik kaplar misali, bunların seviyeleri çoğu zaman birbirlerine yakındır. Bir başka ifadeyle, bu alanların herhangi birinde ileride olan bir ülke, diğer çok geride de..
Son günlerde gündemi işgal eden bir dolandırıcılık olayı patlak verdi ülkemizde.Çiftlikbank adıyla bir şirket kuran uyanık bir girişimci (!), yüz milyonlarca lirayı toparlayıp yurt dışına kaçtı. Sonuçta on binlerce insan mağdur oldu. İşin ekonomik ve hukuki yönünü bir kenara bırakalım...
Türkiye’nin Suriye’deki operasyonları dolayısıyla zaman zaman aykırı sesler ve tartışmalar gündeme geliyor.Başta ABD olmak üzere, dış güçlerin bu operasyonlardan rahatsızlık duymalarını anlamak zor değil. Zira Türkiye, burada kendisine kurulan tuzakları görüyor..
Trump’ın Kudüs’le ilgili son açıklamaları ile Ortadoğu’da yangının fitilini ateşlemesi ne ilk ne de son fitnedir. Rudyard Kipling'in 1899'da yayınladığı ünlü şiiri "Beyaz Adamın Yükü” diye başlıyordu. Bu terim Batılı sömürgecilerin dünya halklarını "medeni..
1960’lı yıllarda 160 haneli cıvıl cıvıl bir büyük köy idi. Şimdilerde ise neredeyse terkedilmiş bir mezra görüntüsü hâkim. Türkiye’nin her tarafında görmeye alıştığımız tipik manzaralarından biri. Ardahan’ın Göle ilçesine bağlı Yanatlı Köyü’nden bahsediyoruz. 2000 m. rakımlı, neredeyse 6 ..
ABD’nin kucağında yaşayan hain çete reisi, Washington Post gazetesinde bir makale yayınladı. Belki de birileri onun adına yazdı. Zira sahtekarlığı ve fikir hırsızlığı ayyuka çıkmış bu adamın böyle bir makaleyi kaleme alacak kapasitesi yok aslında. Zaten bu şebekenin en başarılı olduğu alan, soru ..
Linkler

Arşivde Ara

Namaz Vakitleri
  İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
  05:5107:1612:5415:5218:2219:41
Anket
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=