Lütfen bekleyin..
 • Ana Sayfa
 • 15°
  20 Kasım 2019 14:39
 • Sitene Ekle
 • RSS
 • Son Haberler
 • Arşiv

Kemal Çiftçi - Yazar Arşivi

Kemal Çiftçi
Kemal Çiftçi
16 Nisan günü önümüze bir sandık gelecek. Burada kullanacağımız oyun rengi ne olmalı? Karar vermeden önce, kısa bir tarih yolculuğu yapmakta fayda var. Böylece elimizi vicdanımıza koyarak daha doğru bir karar vermiş olacağız.Türkiye Cumhuriyeti, bugüne kadar hiçbir zaman tam bağımsız o..
“Avrupa değerleri “  denince akla ilk gelen imaj, düşünce hürriyetidir. Peki gerçekten öyle mi? Avrupa medeniyeti, Yunan mirası üzerine oturduğu için Sokrat örneği bu konuda bize ışık tutacaktır. Sokrat, gençlerin ahlakını bozduğu gerekçesiyle suçlanır. Sonuçta bundan dolayı idama çarpılır v..
Yunus Emre Enstitüsü, dünya çapında çok önemli hizmetlere imza atmaya hazırlanıyor. 40’ı aşkın ülkede yapılanan ve oralarda adını duyuran kurum, şimdi de hizmet çıtasını daha yukarılara çıkarmaya başladı.Türk dilini, tarihini, kültürünü ve sanatını tanıtmak amacıyla kurulan Enstitü; bu..
Yunus Emre Enstitüsü, dünya çapında çok önemli hizmetlere imza atmaya hazırlanıyor. 40’ı aşkın ülkede yapılanan ve oralarda adını duyuran kurum, şimdi de hizmet çıtasını daha yukarılara çıkarmaya başladı.Türk dilini, tarihini, kültürünü ve sanatını tanıtmak amacıyla kurulan Enstitü; bu..
Erzurumlu İbrahim Hakkı hazretleri, 18.yüzyılda yetişmiş en önemli ilim adamlarımızdan biri. Dini ilimler yanında astronomi, psikoloji, matematik ve fizikte de çağını yakalayan, hatta o günkü toplumun çok önünde bir alim. Hem teorisi hem de pratiği olan bir rol model. Bilim ve teknolojide bir yer..
FETÖ’nün darbe teşebbüsünden sonra başlayan ve her geçen gün daha da derinleşerek devam eden bir tartışma var. Bunlara göre, cemaatler ve tarikatlar tehlikelidir. Bunlar devlete sızarak her zaman darbe teşebbüsünde bulunabilirler. Hatta buradan hareketle, durumdan vazife çıkaranlar, neredeyse “di..
Rahim Demirbaş, emekli bir matematik öğretmeni. Ama sıradan bir öğretmen değil. Aynı zamanda idealist bir maceracı. Tek başına Konya’nın bozkırlarında orman kuracak kadar gözü kara bir vatansever. Bugüne kadar binlerce öğrenci yetiştirdi. Onunla da yetinmeyip kendi cebinden harcadığı paralarla ül..
“Hak şerleri hayr eylerÂrif anı seyreylerZan etme ki gayreylerMevlâ görelim neyler. Neylerse güzel eyler”Erzurumlu İbrahim Hakkı hazretleri dünya ahvalini böyle özetliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temm..
Dünyamız o kadar kirlendi ki, zaman zaman sormadan edemiyoruz: “Nerede insanlık” diye…İnsanların birbirini acımadan boğazladığı, sömürünün ve zulmün her çeşidinin ayyuka çıktığı, dünyadaki kaynakların alabildiğine israf edildiği ve huzursuzluğun h..
İngiltere’de geçtiğimiz hafta saldırıya uğrayarak ölen İşçi Partisi milletvekili Jo Cox’u kim, neden öldürdü? Tetiği çeken isim belli ama bu sadece olayın görünen tarafı. Aslında oyun içinde oyun var.Ünlü İngiliz yazarı W.Shakespeare şöyl..
Nejat Veziroğlu, Türkiye’nin son yıllarda yetiştirdiği dünya çapındaki isimlerden biri… Tıpkı Oktay Sinanoğlu, Behram Kurşunoğlu, Asım Barut, Necdet Eraslan gibi… Bunların hepsini rahmetle anıyoruz.İleri yaşına rağmen hala bilimden kopmayan Nejat Veziroğlu, Hidrojen Enerjisi konusunda ..
Filistinli genç, Filistin halkının yaşadıklarını ‘direniş ve sabır’ temalarında ele alıp, Arapça’da ‘sabbar’ denilen kaktüsün yapraklarına resim olarak işliyor.  TRT Arapça kanalında Filistin programı tarafından yapılan haber sosyal medyada büyük ilgi g..
Linkler

Arşivde Ara

Namaz Vakitleri
  İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
  06:2107:5012:5515:2617:4919:13
Anket
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=