Lütfen bekleyin..
 • Ana Sayfa
 • 17°
  16 Kasım 2019 00:27
 • Sitene Ekle
 • RSS
 • Son Haberler
 • Arşiv

Dr. Kazım Kılınç - Yazar Arşivi

Dr. Kazım Kılınç
Dr. Kazım Kılınç
TGRT'de Paranın Yönü programını hazırlayıp sunuyordum. Türkiye'nin ilk borsa programını yapıyordum. 1994 veya 1995 yılıydı. Her hafta Cuma günü piyasaların kapanışından sonra aracı kurumlara gidiyor, genel müdürlerin, araştırma müdürlerinin hisse senedi, faiz, döviz ve altın piyasaları il..
TURCOMONEY TÜRKİYE’YE DEĞER KATANLAR – TURCO VISION 2016 ÖDÜLLERİTürkiye, genç nüfusu, dinamik iş dünyası ile dünyanın gıptayla baktığı bir ülke…  Keza mega projeleri, stratejik hamleleri ve büyüyen ekonomisiyle Türkiye, artık dünyanın en güçlü ülkelerinden biri…&..
Türkiye’nin tek uluslararası ekonomi/finans dergisi olarak yayına başladığımız 2011 yılından itibaren Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney’e birçok ülkeye gittik, o ülkelerin ekonomilerini analiz ettik, yatırım fırsatlarını ve iş imkanlarını ele aldık. Türkçe-İngilizce olarak yayınlad..
Türkiye, 15 Temmuz’da Cumhuriyet tarihinin en kanlı darbe girişimine sahne olduktan sonra, korkunç olayları yaşadı.Terör tırmanışa geçti, onlarca askerimiz/polisimiz şehit oldu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan suikast girişiminde bulunuldu. Ve nihayet Suriye’n..
Türkiye, eğer dünyada söz sahibi olmak istiyorsa güçlü bir ülke olmak zorunda. Güçlü ülke olmak için, toplumsal barışı ve huzuru sağlamak, daha çok yatırım yapmak, katma değeri yüksek ürünleri üretip, dünya pazarlarında satmak, zengin, kalkınmış bir ülke olmak gerekiyor. Bunlara ek olarak yabancı..
Dünyada her açıdan inanılmaz gelişmeler yaşanıyor. Teknoloji sürekli yeni bir boyut kazanıyor, bu gelişmeler  hayatımızı yeniden şekillendiriyor. Yani gelişmelere ayak uydurmak, uyum sağlamak, yeni stratejiler belirlemek, yeni taktikler geliştirmek gerekiyor. Dünya, ülkeler, ekonomiler büyük..
Türkiye, son yılların en kritik sürecinden geçiyor. Terör saldırıları, bir kasırgaya dönmüş durumda. Türk halkını, Türkiye’mizi hedef alan terör belası, yüzlerce insanımızı bizden koparıp götürdü. İnsanlar tedirgin, endişeli… Ekonomide ciddi sıkıntılar var. İhracat kanalının daralması ve ..
Zaman nasıl da çabuk geçiyor… Sanki daha dün gibiydi. Ama tam 5 yıl geçmiş…. Evet, Türkiye’nin tek uluslararası ekonomi/finans dergisi Turcomoney, 5 yılı geride bıraktı. 2011 yılının Şubat ayında “dünya dergisi”
Tüm olaylar ve gelişmeler gösteriyor ki Türkiye, çok zorlu bir süreçten geçiyor. Etrafımız adeta bir ateş çemberi konumunda. Savaşlar, akın akın gelen göç dalgası, terör saldırıları, kapanan pazarlar, daralan ihracat kanalları, iş dünyasını tedirgin eden kur hareketleri, işsizlik ve enflasyon… Gl..
Türkiye, hangi açıdan bakarsanız bakın dünyanın en stratejik, en önemli ülkelerinin başında geliyor.  Türkiye, Doğu ile Batı’yı birbirine bağlayan bir ülke. Asya ile Avrupa arasında köprü işlevini gören bir ülke. İslam dünyası ile Hristiyan dünyası arasında de..
Sırbistan’da Türk yatırımcılar için yeni dönemÜnlü fizikçi, dünyanın gelmiş geçmiş en önemli bilim adamlarından Albert Enistein, “Önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan zordur…” demiş…Einstein’ı..
Büyük devlet adamlarının hikayelerini, büyük başarılara imza atan askerlerin/komutanların otobiyografilerini, bodrumdan zirveye çıkan işadamlarının hayat çizgilerini okuduğumda hep aynı şey karşıma çıkıyor: İnanç, büyük hayaller/hedefler, azim ve o hayali gerçekleştirmek için  bitmek tükenme..
Linkler

Arşivde Ara

Namaz Vakitleri
  İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
  06:1607:4412:5415:2917:5319:16
Anket
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=