Lütfen bekleyin..
  • Ana Sayfa
  • 11 Aralık 2017 05:19
  • Sitene Ekle
  • RSS
  • Son Haberler
  • Arşiv

Yazarlar

 Bazılarımızın takip etmiş olabileceği gibi Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK), 26 Ağustos 2014 tarihinde yayınladığı bir karar ile Uluslararası finansal raporlama standartlarının birebir Türkçe çevirisi olan Türkiye Finansal Raporlama Standartlarının (TFRS) uygulan..
  Yüce İslam dini, vatan sevgisine dayanan milliyetçi duygular, cumhuriyet ve nihayet cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk sevgisi kimsenin inhisarında değildir. Saygı duyulması gereken bu kavramların günlük siyasi kısır çekişmelere alet edilmesi fevkalade yanlış olup kimseye yarar sa..
İş dünyası için de son dönemde önem kazanan sürdürülebilirlik konusu, yalnızca şirketlerin büyümeleri, rekabet yetenekleri ve geleceklerini tehdit etmiyor, aynı zamanda yeni fırsatlar da yaratıyor.  Sürdürülebilirlik ekoloji bilimi ve iş dünyası tarafından farklı açıklansa da üstünde anlaşm..
Piyasalar yapısal reformların sürmesini, yeni reformların devreye sokulması ile  büyümenin kalıcı hale gelmesini ve 2023 hedeflerine doğru yola devam edilmesini bekliyor.  Geçen ay ABD’den ve Avrupa’dan gelen açıklama ve spekülasyonlarla gelişen piyasalarda Dolar’da bir yükseliş görüld..
“Startup” kavramının maalesef literatürde kabul gören bir tanımı bulunmuyor. Yurtdışında literatüre bu anlamda katkı sağlayan girişimci ve akademisyen Steve Blank, startup’ı, “ölçeklenebilir ve tekrar edilebilir bir iş modeli bulmak için oluşturulan bir yapı” olarak tanımlıyor.Zorluklar içerisin..
Enflasyon çift haneye oturdu, işsizlik ve cari açık yükselişte. Türkiye tüm olumsuzluklara rağmen ekonomik büyümesini sürdürüyor, ihracatını tarihi seviyelere çıkartıyor. Ancak kronik sorunlar derinleşerek devam ediyor.*Enflasyon yüzde 11’in üzerine çıktı.*İşsizlik oranı, yüzde 10.7 seviyesi..
Son dönemde ülkemizdeki düşük tasarruf eğilimini tersine çevirmek adına bireysel emeklilik sistemine verilen ve katkı payının % 25 i kadar olan cömert devlet katkısı teşviği sermaye piyasalarının can suyu oldu.Kredi Garanti Fonu’nun devreye alınması ile birlikte bankacılık sisteminin kullandırdı..
Uluslararası alanda başarılı olmak  öncelikle ürün yönetimi, lojistik, tasarım, konsept bütünlüğü, tanıtım, insan kaynakları gibi tüm alanlarda optimum yönetim becerisi gerektiriyor.İşletmelerin belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra, orta gelir tuzağında olduğu gibi büyümesini sürdürebilmesi..
TURCOMONEY TÜRKİYE’YE DEĞER KATANLAR – TURCO VISION 2016 ÖDÜLLERİTürkiye, genç nüfusu, dinamik iş dünyası ile dünyanın gıptayla baktığı bir ülke…  Keza mega projeleri, stratejik hamleleri ve büyüyen ekonomisiyle Türkiye, artık dünyanın en güçlü ülkelerinden biri…  Türkiye, bölgesindeki..
Ekonomik kalkınmanın temel yolu üretim süreçlerinde bilimsel yöntemlerin kullanılmasından geçiyor. Bunun için de yeni üretim yöntemleri ve yeni ürünler geliştirilmesi önem taşıyor. Bunu başarabilen ülkeler, sektörler ve şirketler daha yüksek katma değerli üretim yapabiliyorlar. Bu nedenle tüm dünyad..
Dünyamız, geçmiş tarihinde hiç olmadığı hızla değişiyor. Yapay zeka, sürücüsüz otomobiller, üç boyutlu yazıcılar, endüstri 4.0,  genetik, biyo ve nano teknoloji, blokchain, sanal paralar, big/mega data, bulut teknolojileri gibi alanlarda yaşanan gelişmeler, dünyamızı hızla değiştiriyor.Gele..
Bağlı kalmak nedir?Takılmak, takılı kalmaya zorunlu olmak, takınılandan kopamamak.Tutkunu olup abartarak onu tüketmek, onun seni tüketmesine izin vermek.Zihinde, eylemde, duyguda dengenin bozulup algı düzeninin hırpalanması.Dikkatte, odaklanmada zorluklar.“Bağlanmaya çalıştım, ba..
Linkler

Arşivde Ara

Namaz Vakitleri
    İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
Anket
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=