Lütfen bekleyin..
 • Ana Sayfa
 • 14°
  19 Ekim 2017 17:31
 • Sitene Ekle
 • RSS
 • Son Haberler
 • Arşiv

Yazarlar

 Bazılarımızın takip etmiş olabileceği gibi Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK), 26 Ağustos 2014 tarihinde yayınladığı bir karar ile Uluslararası finansal raporlama standartlarının birebir Türkçe çevirisi olan Türkiye Finansal Raporlama Standartlarının (TFRS) uygulan..
Toplum, milli ve manevi değerlerden uzaklaştıkça, adalet, ahlak kavramları zayıfladıkça yapılan iş ne olursa olsun her türlü yolsuzluğun kapısı açılıyor ve hızla yayılıyor.İletişim araçlarının hızla gelişip yaygınlaşması sonucu kültür değerlerimiz ve toplum yaşamını yakından ilgilendiren ahlaki ..
Türkiye’nin inovasyon konusundaki durumunun son yıllarda iyileştiğini gösteriyor. Ancak bu iyileşmenin 2015 yılında olumsuz bir performans sergilediği anlaşılıyor.Bir önceki yazımda inovasyonun önündeki engeller konusunu işlemiştim. Bu kapsamda, kurumlardaki dinamiklere bağlı olarak inovasyonun ..
Türkiye bölgesindeki jeopolitik risklere ve küresel piyasalardaki yavaşlamaya rağmen dünyada geçen yıl Çin ve Hindistan’dan sonra en büyük büyüme rakamlarından birini yakaladı.Türkiye’de 15 Temmuz’ da yaşanan başarısız darbe girişimi sonrası başta milletimiz olmak üzere tüm partiler, sivil toplu..
Futbol, günümüze gelinceye kadar farklı evrelerden geçti. Bu evreleri şu şekilde ele almak mümkün.Amatör futbol: Futbolun gerçekliğini bireysel ve toplumsal ilişkiler bağlamında kazandığı dönemdir. Eski futbolcuların anlatımlarında somutlaşan ve dostluk, vefa, dayanışma gibi ahlaki ve toplu..
 Mart ayının ikinci haftasından sonra başlayan gelişmekte olan ülkelere yönelik güçlü portföy akımları ve ardından ülkemizdeki yerel seçim sonuçlarında iktidar partisinin yüzde 45 oy alması ile güçlenen istikrar algısı sonuc..
Uluslararası alanda başarılı olmak  öncelikle ürün yönetimi, lojistik, tasarım, konsept bütünlüğü, tanıtım, insan kaynakları gibi tüm alanlarda optimum yönetim becerisi gerektiriyor.İşletmelerin belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra, orta gelir tuzağında olduğu gibi büyümesini sürdürebilmesi..
Türkiye’nin tek uluslararası ekonomi/finans dergisi olarak yayına başladığımız 2011 yılından itibaren Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney’e birçok ülkeye gittik, o ülkelerin ekonomilerini analiz ettik, yatırım fırsatlarını ve iş imkanlarını ele aldık. Türkçe-İngilizce olarak yayınladığı..
Ekonomik kalkınmanın temel yolu üretim süreçlerinde bilimsel yöntemlerin kullanılmasından geçiyor. Bunun için de yeni üretim yöntemleri ve yeni ürünler geliştirilmesi önem taşıyor. Bunu başarabilen ülkeler, sektörler ve şirketler daha yüksek katma değerli üretim yapabiliyorlar. Bu nedenle tüm dünyad..
Panama belgeleri dünyada büyük yankı yarattı. Belgelerin yayımlanmasıyla bir offshore şirketinde milyonlarca doları olduğu ortaya çıkan İzlanda Başbakanı ve İspanya Sanayi Bakanı kamuoyundaki tepkiler nedeniyle istifa etmek zorunda kaldı.Wikileaks ile başlayan ve gizli bilgilerin ifşa edilm..
Bağlı kalmak nedir?Takılmak, takılı kalmaya zorunlu olmak, takınılandan kopamamak.Tutkunu olup abartarak onu tüketmek, onun seni tüketmesine izin vermek.Zihinde, eylemde, duyguda dengenin bozulup algı düzeninin hırpalanması.Dikkatte, odaklanmada zorluklar.“Bağlanmaya çalıştım, ba..
1960’lı yıllarda 160 haneli cıvıl cıvıl bir büyük köy idi. Şimdilerde ise neredeyse terkedilmiş bir mezra görüntüsü hâkim. Türkiye’nin her tarafında görmeye alıştığımız tipik manzaralarından biri. Ardahan’ın Göle ilçesine bağlı Yanatlı Köyü’nden bahsediyoruz. 2000 m. rakımlı, neredeyse 6 ayı kış ola..
Linkler

Arşivde Ara

Namaz Vakitleri
  İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
  05:4607:1312:5615:5518:2719:47
Anket
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=