Lütfen bekleyin..
Seyfullah Türksoy

Seyfullah Türksoy

Muhteşem Yüzyıl rezaletini kimler finanse ediyor?

7 Ocak 2011

Televizyonlar reyting ve para uğruna, seviyesizlikte birbirleriyle yarışıyor.

Mevcut ortamı fırsat bilen bazı hainler, içlerindeki ezeli ve ebedi Osmanlı düşmanlığını açıkça kusuyorlar. Osmanlı’dan her fırsatta tokat yiyen Haçlı Zihniyeti, şimdi meydanı boş bulmuş, içerideki soysuz ve kansızları kullanarak adeta intikam alıyor! Ecdadımıza yapılan hakaret ve saygısızlıkların en son ve en çirkin örneklerinden birini ise Show TV üstlenmiş durumda. Muhteşem Yüzyıl adlı muhteşem rezillik, Kanuni Sultan Süleyman’a ve Osmanlı Devleti’ne hakaret ve iftirada sınır tanımıyor!

Bu kepazeliğin detaylarına çok fazla girmek istemiyorum. Konuyu bilenler olayın çirkinliğinin farkında zaten. Burada suçu sadece Show TV’de ve dizinin yapımcısında aramak bence doğru değil. Gerek Show TV’nin yayın politikasını ve gerekse dizi film sektörüne hakim olan solcu-marksist-ateist ve lumpen zihniyeti az çok tanıyoruz. Ben burada asıl sorumlulara işaret etmek istiyorum. Dizi filmler bir tek gayeyle yayınlanır: Çok reyting almak ve dolayısıyla çok reklam almak- çok para kazanmak.

Büyük TV kanallarında reyting ve reklam almayan hiçbir dizi filmin ve programın yayınlanma şansı yoktur. Televizyonlar daha çok reyting almak için, toplumun büyük kesimini oluşturan cahil ve avam kitleyi hedef alarak en pespaye, en seviyesiz yayınlara ağırlık veriyorlar. Çok izlenen programlar da doğal olarak çok reklam alıyor.

Peki bu reklamları veren firmalar kimler?

Bazı programlarda yayınlanan reklamları özellikle takip ettim.

Çoğu muhafazakar kişilere ait olduğunu bildiğimiz şirketler.

Mobilyadan gıdaya, tekstilden inşaata kadar her sektörde faaliyet gösteren “muhafazakar” şirketler, ilkesiz reklam ajanslarının yönlendirmeleriyle bu rezil dizileri resmen finanse ediyorlar. Bu sözde muhafazakar işadamları, haysiyetli bir tavır sergileyip reklam desteklerini çekecek olsalar inanın ne “Muhteşem Yüzyıl” soytarılığı ne de başka bir ekran rezaleti kalır.

Fakat bu adamlar bunu idrak edecek kültür altyapısına ve samimiyete sahip değiller.

O nedenle Show TV ve diğer televizyonlar ve yapımcılar, bizim vatanımızda bizim ecdadımıza, bizim tarihimize küfretmeye; alay etmeye, hakaret etmeye devam edecekler.

Bu durumda en büyük sorumluluk yine duyarlı vatandaşlarımıza düşüyor.

Bu rezillikleri finanse eden şirketlerin listesi yayınlanmalı ve o firmaların ürünlerine karşı boykot çağrısı başlatılmalı. Paradan başka ilah tanımayan bazı yaratıkların anladığı tek dil budur.

Seyfullah Türksoy

Linkler
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=