Lütfen bekleyin..

Müjdeli habere yalanlama geldi

25 Kasım 2020 15:09

KENAN IŞIK KAÇ YAŞINDA

Kazadan sonra, Işık’ın sol tarafı felçli kaldığı bilgisi sağlık durumu ile ilgili son gelen bilgiler arasındaydı. 1 Ekim 1947 doğumlu usta sanatçı 72. yaşında.

EN SON ROL ARKADAŞINA SORULMUŞTU

Usta sanatçı Kenan Işık’ın son sağlık durumuna ilişkin bilgi uzun yıllar birlikte bir dizinin baş rolünü paylaştığı rol arkadaşı Gülben Ergen’den gelmişti. Ergen kendisine Kenan Işık’la ilgili yöneltilen soruya yönelik yaptığı son dakika açıklamalarında “Bizzat arayamıyoruz, eşi Beril Hanım ile konuşuyoruz. Yaşadığını ve nefes aldığını biliyoruz. Keşke keyiflenebilecek bir hal alsa. Keşke yaşama sevinci verebilsek” demişti. Işık ile ilgili bugün gelen haber hem dostlarını hem de onun için dua eden sevenlerini keyiflendirdi.

SANAT DÜNYASININ ÖNEMLİ İSMİ

Kenan Işık 1947 yılında Yeşilyurt, Malatya’da doğdu. Devlet Demiryollarından emekli bir memurun çocuğu olan Işık ailesinde sanatla uğraşan kimse olmamasına rağmen ilkokulda müsamerelerden başlamak suretiyle hep tiyatro ile ilgili oldu. Işık orta öğrenimi gerçekleştiği dönemde Malatya Halkevi’nde amatör tiyatro yapmaya başladı ve lise öğrenimini aldığı Ankara’da okurken ise Meydan Sahnesi’ne girdi.

72’DE DEVLET TİYATROSU SANATÇISI OLDU

Türkiye’yi üzen haberle 6 yılı geçecek yoğuın bakım sürecine giren Işık Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı oldu.

Linkler
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=