AK Parti Kadın Kollarından Trakya'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü açıklaması - Haber 1Haber 1

AK Parti Kadın Kollarından Trakya'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü açıklaması

AK Parti Kadın Kollarından Trakya'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü açıklaması

08 Mart 2022 - 13:10

ABONE OL

EDİRNE / KIRKLARELİ / TEKİRDAĞ (AA) – AK Parti Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Teşkilatları Kadın Kolları Başkanlıklarınca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla basın açıklaması düzenlendi.

Edirne'de Atatürk Anıtı'nda yapılan basın açıklamasını okuyan İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, 8 Mart'ta verecekleri en büyük mesajın, kadın erkek omuz omuza 'Büyük Türkiye' hedefini gerçekleştirmek olduğunu belirtti.

Bu hedefi, beşeri sermayenin önemli bir parçası olan, fabrika işçisinden ev kadınlarına, beyaz yakalıdan mavi yakalıya, kırdan kente kadar tüm kadınların emeğiyle gerçekleştireceklerini ifade eden İnce, şunları kaydetti:

"Kadın emeğini anmayı görev saydığımız bugünde Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti olarak 2002'den bu yana hem temel insan hakları hem de beşeri sermayenin güçlendirilmesi perspektifi ile kadının eğitim, sağlık, istihdam, karar alma mekanizmalarına katılımı yönünde pek çok düzenleme yaptık. 2002'de Genel Başkanımız Erdoğan tarafından Hakkari’de ilan edilen ilk seçim beyannamemizde kadına yönelik şiddetle ve kadın yoksulluğuyla mücadele edeceğimizi topluma beyan ettik. Her seçimde de buna yeni hedefler ekledik."

Açıklamaya İl Başkanı Belgin İba, Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz ve parti üyesi kadınlar katıldı.

– Kırklareli

AK Parti Kırklareli İl Başkanlığında da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla basın açıklaması düzenlendi.

Kadın Kolları Başkanı Hanife Büyükyeğen, bugün azimle, kararlılıkla, emeğiyle mücadele veren emekçi kadınların günü olduğunu söyledi.

Büyük Türkiye hedefinin kadın erkek omuz omuza gerçekleştireceğine inandığını ifade eden Büyükyeğen, AK Parti olarak 2002'den bu yana kadınlara yönelik bir çok düzenleme yaptıklarını kaydetti.

Partilerinin kadınlara en çok değeri veren parti olduğunu dile getiren Büyükyeğen, şunları kaydetti:

"Eşitlik başta olmak üzere kadının güçlendirilmesi yasal güvence altına almıştır. Türk kadını, pek çok Avrupa ülkesinden önce seçme ve seçilme hakkını elde etmiştir. Ülkemizde kadınlar, 1935 yılında ilk kez parlamentoda yüzde 4.1 oranında temsil edildi. Bu oran 2002 yılına kadar ne yazık ki hiç aşılamamışken bugün 2018 seçimiyle birlikte parlamentoda kadın temsil oranı, yüzde 17.4'e yükselmiştir. AK Parti, kadının siyasi temsil oranı kabul edilebilir eşiğe ulaşana kadar çalışacaktır."

Basın açıklamasına AK Parti İl Başkanı Alper Çiler ile Gençlik Kolları Başkanı Enes Aydın Gün de katıldı.

– Tekirdağ

Tekirdağ'da da Zübeyde Hanım Parkında basın açıklaması yapıldı.

İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Erdoğan Köşdere, AK Parti olarak büyük ve güçlü Türkiye ideali için çalıştıklarını belirtti.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, anayasada, TCK'da yapılan değişiklikler ve 6284 sayılı kanun ile kadına yönelik şiddet ile mücadelede önemli mesafeler aldıklarını dile getiren Köşdere, "Çalışmaları devam eden yeni düzenlemeyle de kararlılığımızı bir kez daha vurguluyoruz. İyi hal ve tutuklama şartlarını yeniden düzenliyor ve kadına yönelik şiddetin cezalarını artırıyoruz." ifadelerini kullandı.

Açıklamaya İl Başkanı Mestan Özcan ve partili kadınlar da katıldı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.