Lütfen bekleyin..

Prof. Dr. Canan Karatay: Kabızlıktan kurtulmak isteyenler zeytinyağı içmeli

12 Ekim 2019 23:56

Kabızlıktan doğal yollarla kurtulmak istiyor musunuz? Cevabınız evet ise İç Hastalıkları Hastalıkları Uzmanı, kardiyolog Prof. Dr. Canan Karatay'ın önerisine kulak verin. İşte Prof. Dr. Karatay'ın herkesi, özellikle de kabızlıktan muzdarip olanları yakından ilgilendiren o öneriler...

Konuşmaları, önerileri ve davranışlarıyla top dünyasının en çok tartışılan isimleri arasında yer alan İç Hastalıkları Uzmanı, Kardiyolog Prof. Dr. Canan Karatay’dan yine çok konuşulacak öneriler geldi. Mersin’in Mut ilçesinde, bu yıl 8’incisi düzenlenen Zeytin ve Zeytinyağı Şenliği’ne konuşmacı olarak katılan İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, ‘riviera’ olarak adlandırılan işlenmiş zeytinyağının çok tehlikeli olduğunu belirtti, “‘Riviera sağlıklıdır’ diye devamlı söyleniyor fakat sakın kullanmayın. Çünkü onların içinde işlenmiş oldukları için bütün besin öğeleri vücudumuzun ihtiyacı olduğu vitaminler minareler yok olmuş oluyor” dedi.

İşte Prof. Dr. Karatay’ın yine çok konuşulacak sözleri ve önerileri…

ZEYTİN ALTINDAN DAHA DEĞERLİ

Zeytin altından daha değerli. Altın için insanlar asırlardır birbirini öldürdü. Gençlerimiz yok oldu, şehirler yok oldu. Zeytin sağlık bahşediyor. Zeytin ağacı uzun ömür bahşediyor, mutluluk bahşediyor. Zeytin ve zeytinyağı uzun ömür bahşediyor. Ben bir kalp profesörü olarak, iç hastalıkları profesörü olarak konuşuyorum zeytin ve zeytinyağı hastalıkları önlüyor.

GÖBEKLİ ERKEKLER DİKKAT!

Erkeklerde göbeklenme vücuttaki yangının göstergesidir. Türk beylerini görüyoruz, biraz göbekleri şişmiş. Bu vücutta bir yangının bir alevlenmenin olduğunun göstergesidir. ‘Ben sağlıklıyım’ demeyin eğer göbeğinizde biraz şişlik varsa beyefendiler, bu alevlenme buna yangın diyoruz, her hücrede oluyor. Koroner arterlerde olmuyor. Tıkandı da ilaç verdik de düzeldi de değil. Bütün vücudun hücrelerinde, bütün organları düşünün her hücrede yangın başlıyor. İşte zeytin ve zeytinyağı bu yangını söndüren, vücudun bütün hücrelerini sağlık bahşeden bir itfaiye, itfaiye erleri ve itfaiyenin suyu. Vücuttaki yangını söndürüyor. Bu yeni bir şey değil. Hipokrat zamanından beri biliniyor. Hipokrat, M.Ö. 5’inci yüzyılda yaşamış tıbbın babası. Zeytin yaprağı ile kolerayı tedavi ediyor. Mut’ta ilaçlama yapılmıyor. Bu o kadar önemli ki bunun kıymetini bilin.

ZEYTİNYAĞI, KALP KRİZİNİ ÖNLER

Yüksek antioksidan olunca vücutta alevlenme sönünce ne oluyor? Troid hastalığınız iyileşir. Alzheimer’ı, kalp krizini önler. Hakiki soğuk sıkım zeytinyağı kanı sulandırır.

ASPİRİN YAŞLILARDA VE ÇOCUKLARDA TEHLİKELİ

Zeytinyağı aspirinden bin kat daha yararlı. Aspirin yaşlılarda ve çocuklarda tehlikelidir. Yaşlılarda mide kanaması ve bir sürü sinir sistemi problemi yapıyor. Zeytinyağı mide ve bağırsak sistemini eski haline getiriyor. Çok doğal bir probiyotiktir. Probiyotik demek bağırsak sistemindeki dost bakterileri, savaşan bakterileri çoğaltan demektir. Bu yönden antidepresftir. Zeytinyağı karaciğeri yağlandırır mı? Kilo aldırır mı? Kalori hesabı yapmayacağız. Kalori hesabı yapmak demek, sizin kandırıyorlar demek. Kalorinin kaynağı, nereden geldiği önemlidir.

Zeytinyağından gelen kalori ile işlenmiş beyaz şekerden gelen kalori aynı değil. İşlenmiş modern undan gelen kalori aynı değil. Çünkü onların içinde işlenmiş oldukları için bütün besin öğeleri vücudumuzun ihtiyacı olduğu vitaminler minareler yok olmuş oluyor. İleri derece işlenmiş olan her gıda bu sebeple tehlikeli, bu sebeple hastalık bahşediyor. Çünkü bütün hastalıklar depresyon dahil, şeker hastalığı dahil, bağırsak sisteminin çöktüğü hastalıklar bağırsaklardan başlıyor. 3 trilyon hücremiz, bakterimiz var. Ne işe yaradıkları da daha keşfedilmiş değil. Bu bakterilerin dost olanı var, düşman olanı var.

SABAH AKŞAM BİR KAHVE FİNCANI ZEYTUNYAĞI İÇİN, KABIZ OLMAZSINIZ

Biz dost olanı çoğaltırsak hastalıklar önleniyor. Ameliyata gerek kalmıyor. Lüzumsuz ilaçlara gerek kalmıyor. Kabız olamayacaksınız. Bütün hastalıklar bağırsaklar da başladığı için kabızlığınızı önleyeceksiniz. Sabah akşam bir kahve fincanı Mut zeytinyağı içerseniz kabız olmazsınız.

Linkler
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=