Kurumsal - Haber 1Haber 1

Kurumsal

HABER1 İNTERNET YAYIN GRUBU HAKKINDA

K Medya Grubu bünyesinde 2002 yılında yayın hayatına başlayan HABER1.COM, internet haberciliğinde birçok “ilk”e imza attı. İlk video haber yayınını Haber1 gerçekleştirdi. Okuryazar köşesiyle Türkiye’de ilk blog yazılarını Haber1 başlattı. Haberlerin yorumlanmasına imkan tanıyan sistemi ilk önce Haber1 gerçekleştirdi. “En İyiler” adıyla Türkiye’nin en başarılı kurum ve kişilerini, internet ortamında okurlarının oylarıyla Türkiye’de ilk defa gerçekleştiren haber portalı da Haber1 oldu. Yani Haber1, Türkiye’de internet haberciliğinde “ilk”lerin öncüsü oldu.

Ekonomiden politikaya, spordan sağlığa, teknolojiden otomobile, medyadan magazine geniş bir yelpazede günün 24 saatinde yayın yapan Haber1, Türkiye’nin en objektif haber portalı. Deneyimli editör kadrosuyla haberleri okurlarına anında veren Haber1, her biri kendi alanında uzman olan 30’un üzerindeki yazar kadrosunun yorum ve analizleriyle de gündeme ışık tutuyor.

Kumara, sigaraya, alkole, uyuşturucuya ve bireysel silahlanmaya karşı duruşuyla okurlardan büyük destek gören Haber1, çevrecilik, engelli vatandaşlar, esnaf kesimi ve gençlere yönelik sayfalarıyla da ayrıcalıklı bir konuma sahip.

“İnternette temiz yayıncılık”, “objektif habercilik” ilkesiyle yayın yapan Haber1, 7’den 70’e, her kesimden insana hitap eden bir haber portalı. Nitekim sıkça düzenlediğimiz anketlerden çıkan sonuç, Haber1 okurlarının büyük bir bölümünün, eğitimli, duyarlı insanlardan oluştuğunu gösteriyor.