Lütfen bekleyin..

Ömer Çelik’ten Alevi şehit açıklaması

4 Ocak 2020 20:55

“Alevi şehidin cenazesine devletin zirvesi katılmadı” haberine AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten cevap geldi. Çelik, “Şehidimizin cenazesine devlet erkanı, her zamanki usulüne uygun şekilde siyasetçi, kamu yöneticisi ve askeri yetkililer olarak şükran duygularıyla, rahmet dileyerek katılmıştır” dedi.

Piyade Sözleşmeli Er Berkay Işık, 2 Ocak 2020’de Pençe-3 harekatı kapsamında Irak’ın kuzeyinde Haftanin bölgesinde PKK’li teröristlerce çıkan çatışmada şehit düştü. 25 yaşındaki Şehit Berkay Işık için dün öğlen vakti, İkitelli Cemevi’nde cenaze töreni düzenlendi. Berkay Işık, Aleviydi…  Alevi inancı gereği cenaze namazını Alevi Dedesi kıldırdı, helallik istedi.

Cumhuriyet muhabiri Alican Uludağ’ın Facebook hesabından paylaştığı habere göre törene devletin zirvesinden kimse katılmadı. Sadece Ak Parti’den Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AKP Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya törende yer aldı.

ÖMER ÇELİK’TEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak AKP Sözcüsü Ömer Çelik, bir açıklama yaptı. Çelik, “Şehidimizin cenazesine devlet erkanı, her zamanki usulüne uygun şekilde siyasetçi, kamu yöneticisi ve askeri yetkililer olarak şükran duygularıyla, rahmet dileyerek katılmıştır” dedi.

“Şehitlerimizi ebedi aleme uğurlarken yapılan provokatif haberler son derece üzücüdür. ’Alevi askerin cenazesine devletin zirvesi ve Genelkurmay katılmadı’ şeklinde haber yapılması tam bir yalan haber örneğidir” diyen Çelik şu ifadeleri kullandı:

“AYRIMCILIK YAPILMASI ASLA SÖZ KONUSU DEĞİL”

“Şehitlerimizi ebedi aleme uğurlarken yapılan devlet töreninde bir ayrımcılık yapılması asla söz konusu değildir, olamaz. Şehadet mertebesine erişmiş her bir şehidimize devletimiz ve milletimiz şükran duygularıyla sahip çıkmaktadır. Şehidimizin cenazesine devlet erkanı, her zamanki usulüne uygun şekilde siyasetçi, kamu yöneticisi ve askeri yetkililer olarak şükran duygularıyla, rahmet dileyerek katılmıştır. Şehitlerimiz ülkemiz için en yüksek fedakarlığı üstlenerek, birlik içinde, onurlu ve hür yaşayalım diye canlarını feda ediyorlar. Onların cenazeleri üzerinden yalan haber üretmek ve ayrımcılık yapmak en büyük sorumsuzluk ve şehitlerimize yapılan saygısızlıktır.”

 

Linkler
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=