Lütfen bekleyin..

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: “Söz veriyorum, Millet İttifakı’nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak”

29 Şubat 2020 16:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu, bugün Dolmabahçe Sarayı’ndaki ofisinde Ak Parti milletvekillerine yönelik yaptığı konuşmaya, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan cevap geldi.  

Erdoğan’ın konuşması sırasında gülmesini eleştiren Kılıçdaroğlu, “Daha cenazeler defnedilmeden bu nasıl bir konuşmadır? Daha acılar yaralar sarılmadan bu nasıl kahkahadır? Biz bunları nasıl kabul edeceğiz? Neyin nesidir? Hangi amaçla yapıyor bunları? Derdi benim. Ya Arkadaş benden ne istiyorsun sen. Şehitlerimiz var. Memlekete başsağlığı dileyelim” dedi.

HP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın İdlib açıklaması ile ilgili konuşan Kılıçdaroğlu “Beni derinden yaraladı” dedi.

“SÖZ VERİYORUM, ŞEHİTLER TEPESİ BOŞ KALACAK”

Erdoğan’ın “Şehitler tepesi boş kalmayacak” sözlerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Bütün milletime söz veriyorum, Millet İttifakı’nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak” ifadelerini kullandı.

“DAHA ACILAR YARALAR SARILMADAN BU NASIL KAHKAHADIR”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Hepimiz çok üzgünüz. Şehitlerimiz geliyor. Hepimizin duyarlılığını korumamız gerekiyor. Olayı duyduğum andan itibaren ben ve arkadaşlarım neler yapabiliriz oturup konuşuyoruz.

Daha şehitlerimiz toprağa verilmeden ama bugün Erdoğan’ın yaptığı konuşma beni derinden yaralamış durumda, bir ülke böyle yönetilemez arkadaşlar. Ya cenazeler defnedilmeden bu nasıl bir konuşmadır? Daha acılar yaralar sarılmadan bu nasıl kahkahadır?

Biz bunları nasıl kabul edeceğiz? Neyin nesidir? Hangi amaçla yapıyor bunları? Derdi benim. Ya Arkadaş benden ne istiyorsun sen. Şehitlerimiz var. Memlekete başsağlığı dileyelim. Buradan bütün milletime söz veriyorum. Millet İttifakı’nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak. Yazık günah değil mi? Türkiye’nin başına bu belayı niye açtınız siz arkadaş ya. Şimdi konuştuğumuz için çok üzgünüm. Bir başsağlığı dileyin. Sanki olağan bir işmiş gibi… Bu Meclis niye var? Bütün vatandaşlarımızın da şunu söylemek isterim. Başımız sağ-olsun. Hiç kimsenin tırnağına zarar gelmesini istemiyoruz. Tuzun koktu yerde ne söylenir.”

 

 

 

Linkler
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=