Gölcük Tabiat Parkı'na ziyaretçi akını... - Haber 1Haber 1

Gölcük Tabiat Parkı’na ziyaretçi akını…

Son Güncelleme :

13 Kasım 2021 - 14:15

1.972 okunma

Bolu’nun doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı, ilk ve ortaöğretim öğrencileri için 15-19 Kasım’da uygulanacak ara tatil öncesinde ziyaretçi akınına uğradı.

BOLU (AA) – Bolu’ya yaklaşık 14 kilometre uzaklıktaki doğal güzellikleriyle ilgi gören tabiat parkı, hafta sonu ve devamındaki ara tatili fırsat bilen ziyaretçilerin tercih ettiği yerler arasında yer aldı.

Çam ormanlarının içinde saklı doğa harikası Gölcük’e Bolu başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden çok sayıda ziyaretçi geldi.

Ziyaretçilerin bazıları iskele üzerine hatıra fotoğrafı çektirirken kimileri ise göl kenarında golf arabaları ve bisikletlerle gezinti yaptı.

Gölcük’e çocuklarıyla gelen ziyaretçiler, tabiat parkındaki piknik alanlarında mangal yaktı.

Yıl boyunca gezmek, görmek, dinlenmek, fotoğraf çekmek, yılın belirli zamanlarında sportif olta balıkçılığı, bisiklet turu ve piknik yapmak amacıyla yoğun ziyaretçi akınına uğrayan Gölcük Tabiat Parkı, Bolu’nun en önemli turistik merkezlerinden biri…

Bolu’nun 13 kilometre güneyinde bulunan Gölcük Tabiat Parkı’na, özel araçlarla gidilebildiği gibi Bolu şehir merkezinden kalkan Seben ve Kıbrıscık ilçe minibüsleri ve şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabiliyor.

Bolu şehir merkezinin 13 kilometre güneyinde suni olarak yapılmış bir set gölüdür. Yükseltisi 1217 metre olan gölün yüzeyi 4.5 hektar, çevresi de yaklaşık 1300 metredir.

Etrafı çam, göknar, kayın, gürgen ve karışık türde ağaç türleri ile kaplı gölün her mevsim görüntüsü muhteşemdir. Doğanın olağan üstü güzelliğiyle kaplı olan gölün hemen kenarında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “Devlet Konukevi” olan şirin bir yapı bulunuyor.