![Kars'ta silah imalatı ve ticareti yaptıkları iddiasıyla 2 şüpheli yakalandı](https://www.haber1.com/wp-content/uploads/2023/12/karsta-silah-imalati-ve-ticareti-yaptiklari-iddiasiyla-2-supheli-yakalandi_957f297-jpg.webp)
KARS (AA) – Kars'ta silah imalatı ve ticareti yaptığı iddia edilen 2 şüpheli gözaltına alındı.
Kars Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, yasa dışı silah imalathanesine dönüştürüldüğü tespit edilen 1 iş yeri ve 2 eve eş zamanlı operasyon düzenlendi.
Operasyonda, 45 tabanca, 3 av tüfeği, 2 pompalı tüfek, 53 şarjör, 3 bin 825 fişek, 7 kutu barut, 45 doldurulmuş kartuş, torna makinesi, sabit sütunlu matkap, mengene, matkap, şarjör kalıbı 100 icra yayı, 39 rampa, 26 demir çubuk, 15 sürgü takımı, 8 ucu açılmış namlu, 5 icra mili, 2 eğe ele geçirildi.
Olayla ilgili gözaltına alınan M.G. (53) ve D.Ö'nün (44) emniyetteki işlemleri sürüyor.