Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, sosyal medya hesabından MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’ın kendisini arayarak tehditlerde bulunduğunu ve 1,5 yaşındaki kız çocuğuna yönelik ağza alınmayacak küfürler ettiğini söyledi. Özkiraz, MHP’li Yönter hakkında pedofili davası açacağını ve ölüm tehdidi aldığı için koruma talebinde bulunacağını belirtti.

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, sosyal medyada yaptığı bir analizin ardından MHP’li isimlerin hedefi haline geldi.

“1,5 yaşındaki kızıma tecavüz etmekle tehdit etti”

Özkiraz’ın iddiasına göre MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Nevzat Ünlütürk, ardından da Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Özkiraz’ı arayarak hakaretler ve tehditlerde bulundu. Özkiraz, Yönter’ın kendisini 1,5 yaşındaki kızına tecavüz etmekle tehdit ettiğini de söyledi.

“Pedofili davası açacağım”

Olayla ilgili Cumhuriyet’e konuşan Özkiraz, “MHP’li Yönter beni aradı. Telefonu açtığım gibi; ‘Ulan o… ç…u… Senin ananı avradını…’ gibi küfürlerle saldırdı. Daha sonra 1,5 yaşındaki çocuğuma tecavüz etmekle tehdit etti. Bana ölüm tehdidinde bulundu. Benim ve sevdiklerimin can güvenliği tehlikede; koruma talebinde bulunacağım. Yönter’e pedofili davası açacağım” dedi.

Videosunda Bahçeli’ye de seslenen Özkiraz, “Hadi bakalım hodri meydan. Sayın Devlet Bahçeli, sen Türk siyasetinde beyefendi kimliğiyle bilinen bir adamsın Belli ki senin yanındaki bu sözleri duymaktan hoşlanıyorlar, onurları yok. Aynı sözleri size söyleseler ne hissedersiniz? Sizin bacınıza, ananıza, çocuğunuza bir siyasetçi, çok büyük bir partinin genel başkan yardımcısı tecavüz tehdidinde bulunursa ne hissedersiniz? Sizden bunu düşünüp buna göre hareket etmenizi rica ediyorum. Aksi halde olacaklardan ben sorumlu değilim. Gelip kendimi MHP Genel Merkezi önünde öldürtene kadar eylem yapacağım” dedi.