![Hentbol: Erkekler Süper Lig play-off yarı final](https://www.haber1.com/wp-content/uploads/2023/05/sakarya-buyuksehir-belediyespor-besiktas-yurtbay-seramik_dbb6f6f-jpg.webp)
SAKARYA (AA) – Hentbol Erkekler Süper Lig Cemal Kütahya Sezonu play-off yarı final üçüncü maçında Sakarya Büyükşehir Belediyespor, Beşiktaş Yurtbay Seramik'i 36-33 yenerek finale yükseldi.
Serdivan Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısı 18-15 ev sahibi takımın üstünlüğüyle sona erdi. Sahadan 36-33 galip ayrılan yeşil-siyahlı ekip, seride durumu 2-1'e getirdi.
Bu skorla adını finale yazdıran Sakarya temsilcisi, finalde Beykoz Belediyespor ile karşılaşacak.
Final serisi maçları 5, 8, 9, 12 ve 15 Haziran, üçüncülük maçları ise 7, 10, 11 Haziran tarihlerinde oynanacak.