Fiber ağlarla ördük yurdu dört baştan - Haber 1Haber 1

Fiber ağlarla ördük yurdu dört baştan

31 Ocak 2012 - 16:30

ABONE OL

fiber_aglarla_orduk_yurdu_dort_bastan.jpg İstanbul’un bir geldi mi gitmek bilmeyen Tanrı misafiri kar tam bizi esir aldı alacaktı ki ülkemizin Telekominikasyon devi Türk Telekom’un davetiyle ataletten kurtulduk. Türk Telekom, Türkiye’nin teknoloji ve iletişim alt yapısında yeni sayfalar açacak bir gelişme olan fiber teknolojisini
81 ilde internet servis sağlayıcılarının hizmetine sunduğunu, Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, Operasyon Başkanı Memet Atalay ve Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan’ın katılımıyla gerçekleştirdiği toplantıyla duyurdu.

Türk Telekom, 170 yıllık tecrübesiyle adım adım örerek tüm şehirleri birleştiren 150.600 km uzunluğunda dev bir fiber altyapı oluşturduğunu, Türkiye’yi layık olduğu çağdaş haberleşme altyapısına ve fiber teknolojisine kavuşturken, evler ve binalar kadar fiber hizmetini tüm müşterilerin ve internet servis sağlayıcıların kullanımına sunuduğunun beyan edildiği toplantıda Türk Telekomun ile fiber hizmeti 81 ilde aynı anda başlattığını da öğrendik. Bu çabasıyla 10. yılında demirağlarla yurdu ören bir düzeyden artık bambaşka bir teknolojik alt yapıya geçmiş olan ülkemizin geldiği nokta tüm gurur vericiliğiyle gözlerimizimn önüne serildi.

Toplantıda konuşan Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, “Türk Telekom olarak 2012 yılını genişbant alanında pazara yepyeni ürünler ve teknolojiler sunacağımız bir yıl olarak planladık. İnternet kullanımının yaygınlaşmasında büyük rol oynayacak ve genişbant pazarını genişletmeyi hedefleyen Lokum hizmetimizin ardından bugün de Türkiye’nin her köşesindeki fiber özlemini
bitiriyor ve 81 ilde haneye fiber hizmetimizi başlatıyoruz.” dedi. ADSL hizmetinin sunulmasıyla yaşanılan değişimden söz eden Bozkurt

fiber_aglarla_orduk_yurdu_dort_bastan_1.jpg “Bugün yine böylesine güçlü bir değişimin fitilini ateşlemek için buradayız. Değişmeyen bir Türk Telekom geleneği olan Türkiye’yi yeni teknolojilerle tanıştırmak misyonumuzla 81 ilde fiber dönüşümünü gerçekleştirerek tüm Türkiye’yi gerçek ve yaygın fiber teknolojisiyle tanıştırıyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Türk Telekom fiber erişim networkünde çalışanları uzun mesafe maraton koşucularına benzeten Türk Telekom Operasyon Başkanı Memet Atalay “2011 yılında saatte 9 km fiber döşemişiz. Saatte 1.500 haneyi fiber kapsamına almışız. Biz burada toplantıda iken bile Türk Telekom fiber ordusu müşterilerimizi istedikleri hıza kavuşturmak için ülkenin dört bir yanında kazı yapıyor, fiber optik alt yapıyı kurup sorunsuz biçimde hizmete sunuyor” dedi.

Konuşmayı devalan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan “Fiber internet altyapısının bulunduğu lokasyonlarda ADSL müşterilerimiz talep ettikleri fiber internet paketine geçiş yapabilecek ve geçiş ücreti ödemeyecek. Mevcut müşterilerin ADSL paketi için ödedikleri ücrette değişiklik olmadan yüksek hızlı fiber internet paketlerinden faydalanmalarını sağlayacağız.

İnternet servis sağlayıcılarının mevcut müşterileri kampanya kapsamında hiçbir ücret ödemeden daha yüksek hızlı fiber internet paketlerine geçiş yapabilecek. Birkaç ili değil tüm Türkiye’yi fiber internet teknolojisiyle tanıştıracağız” şeklinde toplantıya katkı sundu.

Hepimizin zaman zaman yaşadığı bağlantı sorunlarının bir nebze de olsa yüksek hızlı bağlantılarla çözülebileceği hayalinin günlük hayatta yer bulacak olması köşemin ismiyle müsemma bugünkü “güzel şeyimiz” olsun. ADSL inizin ve hayatınızın tüm ışıkları daim olsun hiç sönmesin..

Yeni güzel şeylerde buluşmak üzere.

Hülya Deniz

www.twitter.com/hlydnzz

hulya@kmedya.com

hulya.denniz@gmail.com

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.