Kalkınmanın sihirli formülü - Haber 1Haber 1

Kalkınmanın sihirli formülü

15 Mayıs 2016 - 19:46

ABONE OL

Türkiye, eğer dünyada söz sahibi olmak istiyorsa güçlü bir ülke olmak zorunda. Güçlü ülke olmak için, toplumsal barışı ve huzuru sağlamak, daha çok yatırım yapmak, katma değeri yüksek ürünleri üretip, dünya pazarlarında satmak, zengin, kalkınmış bir ülke olmak gerekiyor. Bunlara ek olarak yabancı yatırımcıları da Türkiye’ye çekmek büyük önem taşıyor. Zira Türkiye’nin yeni yatırımlar için kaynakları sınırlı. Yabancı yatırımcıların gelmesi için uygun siyasi ve ekonomik iklim şart.

AL-ZAMİL GRUP’TAN BİR MİLYAR LİRALIK FON

Türkiye, tüm sorunlarına rağmen yabancı yatırımcıları çekmeye devam ediyor. Uluslararası yatırımcıların ilgi odağı olan Türkiye, özellikle son yıllarda Körfez bölgesinden kayda değer ölçüde sermaye çekiyor. Ortadoğu’daki savaş tehdidi ve kargaşa nedeniyle güvenli liman arayan Arap yatırımcılar, en çok Türkiye’yi tercih ediyor. Suudi Arabistan’dan, Kuveyt’ten, Irak’tan, Suriye’den, Ürdün’den, Libya’dan, Birleşik Arap Emirlikleri’nden birçok Arap yatırımcı, Türkiye’de şirket kuruyor, yatırım yapıyor. İşte bunlardan biri de Suudi Al –Zamil Grubu. Arap işadamı Abdulhamid Abdullah Al-Zamil, Türkiye’de 1 milyar liralık Gayri Menkul Yatırım Fonu kurdu. Yönetim Kurulu Başkanı Abdulhamid Abdullah Al-Zamil, Türkiye ile ilgili yatırım planlarını Yazı İşleri Müdürü’müz Hayreddin Turan’a anlattı… Arap bir işadamının gözüyle Türkiye’yi anlamak açısından ilginç bir röportaj. Okumanızı öneriyoruz.

İDDİASI OLAN BİR ÜNİVERSİTE

Türkiye’de vakıf üniversiteleri özellikle son 10 yılda birbiri ardısıra eğitim sisteminin içinde yer almaya başladı. Bunlardan bazıları büyük hedeflerle eğitim veriyor. İşte bu üniversitelerden biri de Kemerburgaz Üniversitesi. Özellikle sağlık bilimleri ve hukuk alanında iddiası olan Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan, projelerini ve hedeflerini Turcomoney’e anlattı…

SÜRDÜRÜLEBİLİR EKONOMİ İÇİN NE YAPILMALI?

Sürdürülebilirlik, son yıllarda çok konuşulan, çok tartışılan bir konu. Ekonomide, ticarette, sanatta, sporda sürdürülebilirlik önemli. İşte Sürdürülebilirlik Akademesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sungur, Mayıs ayının sonunda gerçekleştirilecek olan Sustainable Brands Conference’ın İstanbul Buluşması’nı ve tüm yönleriyle sürdürülebilirlik konusunu Turcomoney için değerlendirdi.

CROWNE PLAZA ZİNCİRİNİN YENİ HALKASI…

Crowne Plaza, dünyanın en büyük otel zincirlerinin başında geliyor. Türkiye, bu zincirin en güçlü olduğu ülkelerden biri. İşte zincirine son katılan halkalardan biri İstanbul’un muhteşem sahil şeridi Florya’da hizmet vermeye başladı. Crowne Plaza İstanbul Florya Genel Müdürü İlker Yörükoğlu, turizm sektöründeki son gelişmeleri Turcomoney için değerlendirdi…

TÜRKİYE EKONOMİSİ NEREYE GİDİYOR?

Bu soru, işadamından sıradan vatandaşa hemen herkesin kafasını kurcalayan, cevabı aranan bir soru. Herbiri kendi alanında uzman olan, Turcomoney Dergisi’nin birbirinden değerli yazarları, Türk ekonomisinin gidişatını analiz etti, “yol haritası” niteliğinde değerlendirmeler yaptı. Mutlaka okumanızı öneriyoruz.

TURCOMONEY TÜRKİYE’YE DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ…

Ve finale yaklaştık… Turcomoney Jürisi’nin belirlediği TÜRKİYE’YE DEĞER KATANLAR – TURCO VISION 2015 ÖDÜLLERİ, 1 Haziran’da üst düzeyde ve geniş bir katılımla düzenlenecek muhteşem bir törenle sahiplerine verilecek. Ödül alacak bu değerli kuruluşları ve kişileri şimdiden kutluyoruz.

Bu düşüncelerle sağlıklı ve bol kazançlı bir ay diliyoruz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.