PKK vahşeti... - Haber 1Haber 1

PKK vahşeti…

05 Aralık 2011 - 14:33

ABONE OL

1960-1980. yıllar…Görüntü bakımından bütün dünyada barış, sakinlik hüküm sürmesine rağmen aslında olaylar, yani dünyanın sakinliyini bozan olaylar o yıllardan başlamıştı. O zamana kadarsa dünya birlik olarak – tabii ki, yine de görüntüde – yaşamakta devam ediyordu.

Çocukluğumdan hep Rusların aklına hayran oldum, aynı zamanda Rusların aklından kuşkulandım. Nedenler çok…zamanla örnekler göstercem. Şimdiılikse mevzumuz PKK terror örgütünün kimler taraflndan ve hangi maksadla yaradılmasıdır. Yaradıcısının Ruslar olduğu belli, hatta ilk liderinin kim olduğu da belli, ama görüntüler hep ayrı fikirler söyleyerek milletin aklını karıştırmış. Müslümanların da aklını karıştırmk o kadar kolay ki, bu yüzden hep müslüman kardeşlerime acıyorum.

Tarihin sayfalarına bakmak yeterli ki, PKK terror örgütünün hristiyanların bilerekten yarattığı bir örgüt olduğuna tanık olasın..

1960-1980.yıllara kadar süren rejim muhalifi hareketler, süreç içinde gruplaşmalara dönüştü. Bu yüzden Türkiyede rejim karşıtı bazı teşekküller baş gösterdi. Başlangıçta, legal dernekler ve vakıflar olarak kurulan bu teşekküller zamanla, yasa dışı örgütler halini almıştı. O devrde gençliğin büyük bir kısmı, siyasi fikir ve düşüncelerini ortaya koymak için demokratik ortamı kullanmak yerine, şiddete, eylemlere yönelmeye başladı. Aslında Türkiyede baş veren bu olayların kökü diğer devletlerden geliyordu. Hatırlatıyım ki, PKK örgütü, sadece Kürt devleti kurma amacına değil, kurulacak olan devletin, Marksist-Leninist bir rejime sahip olmasına hizmet etmesine çalışmak fikrinde olmuş. Yani hala terör örgütü faaliyete başladığı ilk dönemde maksadını açıklamış.

Örneğin 27 Kasım 1978 tarihinde kurulan Terör örgütü PKK adından da göründüyü gibi sosyalist bir isçi partisi olarak tanıtılmıştı. Ama sadece propaganda maksadıyla etki altına alınmış kitlenin tamamının siyasal görüşü sosyalizm değildir. Siyasi bilinci

yanıltılmış bölge halkı, örgütün bu yönünü bilmeden, sadece etnik kimliğe dayalı bir duygu ile bu örgüte destek vermiştir. Oysa, PKK-nın propaganda hedefi olarak tayin ettiği bölgeler, ülke genelinde din duygusunun en yoğun yaşandığı bölgelerdendir. Dindar yada dinsel üyeleri üstün tutan bireylerin, bir komünist partiye destek vermesinin tek bir nedeni vardır, o da eğitim eksikliğidir. Yani eğitim görmeyen, dünyagörüşü olmayan insanları kandırmak bu kadar kolay işte, böyle insanlar, denilen her şeye inanıyor, hatta onları yanlış inamından vaz geçirmek bile zor…

Eğitim görenlerin dine olan bakışıyla, eğitimi olmayanın dine olan bakışı arasında Yerle Gök kadar fark var.

HATIRLATMA: Çoğuzaman arkadaşlarımla dünya söhbetleri ederken onlar arasında bazıları(tabii ki, çoğunlukla rusdilli arkadaşlarım) eski Sovetler Dönemindeki hayat tarzını şimdiki hayat tarzımızla kıyaslayarak “o devrde eğitim yüksekti, ama şimdi herkes sadece dini eğitim görmek istiyor” diye itiraz ediyorlar. Ama hep bir hakikatı unutmuşlar. Rusya, Sovetlet Birliyinin terkibinde olan Türk dilli ülkeleri dininden maksadlı şekilde uzaklaştırmıştı. Hatta hala da o devrde askerlik çeken kişiler konuşuyorlar ki, askerlik zamanı Türkdilli, yani müslüman ülkelerden olan gencler harbi işten uzak tutulurdu, ama hristiyan gencler hep harbi eğitim göryorlardı. Demek ki, kan bahasına yaratılan, 70 yıl ayakta durmayı beceren Sovet Sosyalist Cümhuriyetler Birliyi bir gün gücünü kaybedeceyini bilyordu, o zaman neden bir işçi partisi yaradılmasın, diye düşünülmüş ve hemen bir plan hazırlanmış. İşte buna politika derler…Galiba, Rusya Mustafa Kemal Atatürkün 29 Ekim 1933 yılında halkı karşısında olan konuşmasından haberdardı. Zaten Atatürkümüzün artık tarihin sayfalarına yazılan konuşmalarını unutmak zor. Ama Atatürk Rusya babası I Pyotrdan farklı olarak zor durumda kalan milletine hemen yardım etmenin Türkün karşısında bir vazife olduğunu söylemişti.

Atatürk diyordu: “Bugün Sovetler Birliyi dostumuz, kardeşimizdir, müttefiqimizdir. Bu dostluğa ihtiyacımız var, Ama yarın ne olacağını bugün hiç kim bilemez. Osmanlı gibi, Avstriya-

Macaristan gibi parçalana, bölüne bilir, dünya yeni bir düzene gire bilir. Bak o zaman Türkiye ne yapmalı olduğunu bilmeli. Bizim bu dostumuzun nezaretinde dili bir, inancı bir kardeşlerimiz var. Onlara sahib çıkmaya hazır olmalıyız. Hazır olmak sadece o günü susarak, beklemek değil, hazırlanmak lazım. Milletler buna nasıl hazırlanıyor? Manevi köprülerini muhkem tutarak. Dil bir köprüdür, inanc bir köprüdür, tarih bir köprüdür. Köklerimize dönmeli ve olayların böldüyü tarihimizin içinde bütövleşmeliyik. Onların(yabancı ülkelerdeki türklerin) bize yaklaşmasını beklememeliyiz. Bizim onlara yaklaşmamız gerektir”.

Bu bir öncegörmeydi, bir liderin milleti için rahatsız olarak milleti karşısında olan öncegörmesi…

Ne yazık ki, PKK yarandığı zaman artık Atatürkümüz hayatta yoktu, yoksa o neyi, nasıl yapmasını iyi bilirdi…

PKK yarandı…PKK ilan edildiği tarihten itibaren, halkı devletine karşı kışkırtmak için, fesat eylemlerde bulunmuş ve bu eylemlerin sorumlusunun da devlet olduğunu iddia etmeye başladı.

Nisan 2002 tarihinin sonuna kadar P.K.K, Kasım 2003 Tarihine kadar P.K.K. / KADEK, P.K.K., Bu tarihten sonra da P.K.K. / KONGRA-GEL olarak isim değiştiren bölücü terör örgütünün neden yarandığı ve ne istediyi malumdu, ama görüntüler başka maksada hizmet gösteriyordu. Hristiyan qruplaşma-ermeni, yezidi kürdü, rus, aynı zamanda karışık milletlerin çocukları(Doğru, onların arasında Müslümanlar var, ama birtaraflı) PKK-da bir araya getirildi, Türkler mahv edildi, mahv edeninse Kürd olduğunu diyorlardı. Bu yüzden yıllardır kardeş kardeşiyle düşman, bu yüzden yıllardır kardeş kanı dökülür.

Kurucular, Kürt kökenli vatandaşlarının kendilerine ait bir ulusu olması gerektiğini, bunun için ise, Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesindeki illerin tamamına yakın kısmının, devlet idaresinden kopartılarak yeni bir devlet sistemi oluşturulmasının etnik bir hak olduğu kararına varmışlardır, hatta kurmuş oldukları örgütün etnik kimliğe dayalı olmasının yani sıra, sosyalist çizgisinden de ödün

vermemesi gerektiğini söylüyorlardı. “Büyük Kürdüstan” yaradılması yıllardır bu planın esas bir hissesi…

Bu plan bana komşularımız olan ermenilerin “Büyük Ermenistan” yaratma fikrine düşmesini hatırlatdı. Toprakları olmayan az saylı küçük bir halk komşularının topraklarını çalarak, suçsuz insanların kanını dökerek, çocuklarını şişe geçirib kebab edibte annesine yedirterek “Büyük Ermenistan” yaratmak istiyor. Ya o zaman insanlık nerde kaldı, sadece biz Müslümanlar mı Allahdan korkuyoruz, sadece biz Müslümanlar mı yeri, göyü Yaradanın Tek Allah olduğuna inanıyoruz, sadece biz Müslümanlar mı insanın insan kanı dökmesine vahşilik gibi bakıyoruz, sadece bizler mi? O zaman nerde kaldı hakk, ilahi adalet? Rusya yıllardır PKK adıyla Müslümanları mahv ediyor, ama baş verenleri Müslüman kardeşlerimizin yaptığını söylüyor, hatta dünyaya bağırıyor, ermeni “Müslüman bizim düşmanımızdır” diye bütün dünyaya ilan ediyor, hatta yeni doğulan çocuğunun kulaklarına bile söyleyerek onu düşman ruhunda büyütür, Müslümanları mahv ediyor, ama dünyaya yanlış haberler yayarak kendini masum gösteriyor, hatta bütün dünya hristiyanları Müslümanların hakkını mahv ediyor, ama Müslüman hala da susuyor, bütün bunlara bakıbta susmak çok acı veriyor. Susun bakalım nereye kadar…Siz susdukca PKK terror örgütü daha da güclenecek…Siz susdukca haklarımız daha fazla ayaklar altına alınacak, siz susdukca neler olacak, neler…

ULDUZE QARAQIZI

ulduzqaraqizi@gmail.com

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.